BLOG'A GERİ DÖN

Alyans Seçiminde Yeni Trend Fotoğraflı Alyans

Evlilik, hemen herkesin hayalini kurduğu oldukça önemli bir müessesedir. Kişilerin belki de yıllarca evlilik hazırlıkları yaptığı göz önüne alındığında evliliğin ne kadar değerli ve önemli olduğunu kavrayabilmekte mümkündür. Dolayısıyla evlilik ile ilgili olan her türlü obje, olay ve nesne de kişiler için büyük bir önem arz etmektedir.

Alyansta bu objelerin en başında yer almaktadır. Çiftlerin mutlu bir birliktelik için adım attıkları bu önemli zaman diliminde alyans seçimi de hem zorlayıcı hem de fazlasıyla heyecanlı olmaktadır. Nişan töreni, evlilik hazırlıkları ve eşya seçimi derken alyans seçimi konusunda kişilerin araştırmaya yapmak içinde çok fazla zaman ve emek harcıyor.

Klasik alyansların dışına çıkmak isteyen ve yeni modern alyans modelleri ile aşklarını simgelemek isteyen kişiler için fotoğraflı alyanslar yeni bir trend. Fotoğraflı alyanslar ile alyansın içine isim yazma dönemi kapanacak gibi duruyor.

Bir klasik olarak görülen alyansın içine isim ve tarih yazmak yerine çiftlerin fotoğrafları konularak daha farklı alyans modelleri ortaya çıkarılıyor. Klasik çizgilerden sıyrılmak isteyenler için eşsiz bir model olan bu alyanslar ile tarifsiz aşkınızı taçlandırabilirsiniz. Peki, fotoğraflı alyansları neden tercih etmelisiniz? Gelin cevaplandıralım. Alyans 2019 Modelleri.

Fotoğraflı Alyansları Neden Tercih Etmelisiniz?

Her insan evlilik gibi özel günlerinde kendini eşsiz ve farklı hissetmek ister. İlişkisine ve partnerine değer veren kişiler ise bu özel anlarda birbirlerine daha sıkı bağlanarak birbirlerine bu alyans seçimi konusunda desteklerde bulunurlar. Alyans yüzük hem erkekler hem de kadınlar için oldukça önemli bir parça olduğu için kişiler alyanslarının da kişiye özel ve eşsiz olmasını isterler.

Alyans yüzükleri , yenilemek çiftlerde adeta ilişkileri yenilemek gibidir. Eskiyen ve eski güzelliğini yitiren klasik alyansların yerine bu farklı tasarımlardaki modern alyansları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Alyans tektaş modelleri de tekrar moda haline dönüşmüştür. Her bütçeye göre alyans yüzük fiyatları bulunmaktadır.

Fotoğraflı alyanslar sadece yeni evlenecek çiftlerin tercih edebileceği alyanslar değiller. Evlilik yıldönümlerinde ve alyanslarından sıkılmış olan, alyanslarını yenileme ihtiyacı duyan çiftlerde bu eşsiz tasarımlara sahip fotoğraflı alyansları tercih ederek eşlerini mutlu edebilirler.

Bunun dışında çocuklar da anne ve babalarının evlilik yıldönümlerinde onları şımartmak ve kendilerini özel hissetmelerini sağlamak adına fotoğraflı alyansları tercih edebilirler. Ebeveynleri için tercih ettikleri bu alyans modelleri ile ebeveynlerinin sevincine ortak olan çocuklar, yalnızca anne babalarının resimlerini değil hep birlikte ailecek çekildikleri fotoğrafları alyanslara iliştirerek oldukça anlamlı alyanslar ortaya çıkarabilirler.

Neden fotoğraflı alyans konusuna dönecek olursak fotoğraflı alyans;

  • Klasik alyans modellerine göre çok daha modern bir görüntüye sahiptir
  • Klasik alyans modellerinden çok daha ilgi çekicidir
  • Klasik isimli alyanslardan çok daha fazla manevi anlamı içeriğinde barındırır
  • Klasik isimli alyanslara göre daha kolay ayırt edilebilir. Klasik alyansların içine bakıldığında kime ait olduğu net bir şekilde anlaşılamayabilir. Fakat fotoğraflı alyanslar ile alyansın kaybolması durumunda sahibini bulabilmek çok daha kolaydır.
  • Diğer yüzüklere göre çok daha romantik bir hediye olabilirler.

Fotoğraflı Alyans Modelleri

Fotoğraflı alyans modelleri denildiği zaman akla fotoğrafın alyansın dışında bulunduğu düşüncesi gelebilir. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Fotoğraf alyansın içinde çiftlerin isimlerinin ve tarihin yazdığı bölgede yer alır. Fotoğraflı alyansların yanına klasik alyanslarda olduğu gibi isim ve tarih yazabilmek mümkündür. Dış görünümü oldukça estetik olan fotoğraflı alyanslar şık görüntüsü ile göz kamaştırıcı bir yapıya sahiptir.

Gold, platin, rose ve bakır gibi 2019 yılının moda renklerinin bir arada kullanılabildiği bu alyans modelleri ile sevdiğiniz insanı mutlu edebilirsiniz. Kişiye özel olarak hazırlanan ve unutulmaz evlilik tekliflerinde de kullanılabilecek olan fotoğraflı alyans modellerinden sizin ve partnerinizin zevkine en uygun olanı seçerek ilişkinizi taçlandırabilirsiniz. Bunun dışında anneler günü, babalar günü, evlilik yıldönümü, sevgililer günü ve yılbaşı hediyesi olarak da kullanılabilecek olan fotoğraflı alyanslar ile çok romantik dakikalar geçirebilmek mümkündür.

Fotoğraflı alyans modellerinde kişilerin istediği her türlü portre fotoğraf kullanılabilmektedir. Yüzünüze büyük bir işçilik ve özenle işlenen fotoğraflı alyansları değerli taşlarla de süsleyebilirsiniz.

Eğer siz de eşiniz, sevgiliniz ya da ebeveynleriniz için güzel bir sürpriz hazırlıyorsanız fotoğraflı alyansları unutmayın! Bu alyans modelleri ile karşınızdaki kişinin başını döndürebilirsiniz.

2019 Alyans Yüzük Modelleri

Evlilik, her insanın hayalini kurduğu ve hayatının en özel dönemlerini geçirdiği bir süreçtir. Özellikle evlilik hazırlığı içerisinde olan kişilerin tatlı telaşları pek çok önemli noktanın atlanmasına ya da gereken önemin verilmemesine neden olmaktadır. Ancak öyle bir nokta vardır ki asla geçiştirilmeden en ince ayrıntısına kadar incelenerek seçim yapılır. İşte bu nokta alyans seçimidir.

İki insanın hayatını birleştirdiği ve birbirlerine verdikleri sözün bir kanıtı olan alyans seçimi çiftler için fazlasıyla büyük önem taşımaktadır. Günümüzde çiftler herhangi bir kuyumcuya gittiklerinde onlarca hatta yüzlerce farklı alyans modeli ile karşılaşırlar. Bu onlarca alyans modeli arasında seçim yapmakta kararsız kalan çiftler için bir yazı hazırladık. İşte karşınızda 2019’ın en çok tercih edilen alyans yüzük modelleri.

İçi Farklı Dışı Farklı Renk Alyanslar

2019 yılında karşımıza çıkan pek çok farklı alyans modeli arasında içi farklı dışı farklı renklerdeki alyans modelleri çıkmaktadır. İç kısmının gümüş tonlarında yani beyaz altın, dış kısmının ise altın sarısı olduğu alyans modelleri 2019 yılında en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu alyans modelleri düz renkte ve sade olabildiği gibi taşlı ve desenli de olabilmektedir. Bu alyans modellerinin fiyatları ile ilgili ise net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Fiyatları alyans modelleri üzerindeki taş ya da desene göre farklılık gösterebilmektedir.

Geometrik Desenli Alyans Modelleri

Üzerinde çeşitli geometrik desenler bulunan alyans modelleri, 2019 yılında sık sık karşımıza çıkan bir alyans modelidir. Geometrik formlardan hoşlanan kişiler için eşsiz bir güzelliği olan alyans modellerinin hem erkekler hem de kadınlar için çeşitli formları bulunmaktadır. Geometrik desenli alyans modellerini beyaz, sarı, rose tonlarında renklerine rastlayabilmek mümkündür. Tek taş yüzüklerle de rahatlıkla kullanılabilen geometrik desenli alyans modellerine taşlı, desenli ve farklı renklerde sahip olabilirsiniz. Geometrik desenli alyans modellerinin fiyatları da tıpkı diğer alyans modelleri gibi farklılık gösterebilmektedir.

Yanları Taşlı Alyans Modelleri

Yanları taşlı alyans modellerinin iç kısmı ile dış kısmını birleştiren noktada yoğun taş bulunur. Yarım tur ya da tam tur küçük taşlar ile çevrili olan bu alyans modellerinde erkeklerin alyansları ise taşsız, sade ya da hafif desenli olabilmektedir. Eğer siz de küçük ışıltılardan hoşlanıyorsanız yaşları taşlı alyans modelleri tam size göre. Yeni sezon alyans modelleri arasında ön plana çıkan yanları taşlı alyans modellerini tercih ederek şıklığınızı ortaya koyabilirsiniz.

Üzeri Taşlı Alyans Modelleri

Üzerinde taş bulunan çeşitli alyans modelleri, 2019 yılının en şık modelleri arasında yer alıyor. Işıltıdan ve taşlardan hoşlanan kişilerin sık sık tercih ettiği bir model olan yüzük, kalın ve ince formlarda bulunabiliyor. Ayrıca yüzüğün gümüş rengi, altın rengi ve rose renkleri de bulunmaktadır. Bu renk ve desenlerden kendinize ve partnerinizin zevkine en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

İki Renkli Alyans Modelleri

Günümüzde en çok tercih edilen alyans modelleri arasında iki renkli alyans modelleri yer almaktadır. Beyaz, rose ve altın sarısı gibi şık renk seçenekleri bulunan iki renkli alyans modellerini tercih ederek zevkinizi gözler önüne serebilirsiniz. Kadınların alyanslarında taş detayları, erkeklerinki ise sade formlarda üretilmektedir. Kendi zevkinize en uygun iki renkli alyans modelini tercih etmek için acele edin.

Üç Renkli Alyans Modelleri

İki renkli alyans modellerinin renk skalasının çoğaltılmış haline üç renkli alyans diyebiliriz. Beyaz, sarı ve rose üçlüsünün eşsiz uyumu ile meydana gelen üç renkli alyans modelleri şıklığı ile göz kamaştırıyor. Bu sezonun modası olan rose ve diğer renklerin uyumuna hayran kalmamak elde değil.

Üç Katlı Alyans Modelleri

Üç katlı alyanslar, çok sık rastlanan alyans modelleri değildir. Düz alyanslardan sıkılan ve farklı model arayanlar için eşsiz bir fırsat olan üç katlı alyans modelleri 3 adet parçanın birleşiminden oluşuyor. Bu parçalar isterseniz 3 renkli isterseniz iki renkli şekilde sunulabiliyor. Eğer siz de sıradan alyanslardan sıkıldıysanız üç katlı alyans modelleri tam size göre.

Tırtıklı Alyans Modelleri

2019 yılının modası arasında yer alan tırtıklı alyans modelleri, kenarlarının tırtıklı yapısı ile dikkat çekiyor. Farklılık arayanlar için güzel bir alternatif olan tırtıklı alyans modellerini tercih edebilirsiniz.

İkili İlişkilerin Vazgeçilmezi Alyans Yüzük

Kabul etmek lazım ki bağımlılığın ve aşkın simgesi olarak alyanslar hemen her çift tarafından kullanılan yüzük modelleridir. Aşkın ve bağımlılığın simgesi olan bu alyans modellerini çiftler seçerken ise bazı tereddütler yaşayabilmektedir. Çünkü seçilen alyanslar aşklarının simgesi olacak ve uzun süre parmaklarından çıkmayacaktır. Eğer çiftler yüzüklerini birlikte seçeceklerse her iki tarafında beğeneceği alyans modelini bulmak fazlasıyla zorlayıcı olacaktır.

Ancak kişilerin her iki tarafın yüzüğünü de tek başına seçmesi çok daha fazla zorlayıcıdır. Çünkü bu esnada hem kendi zevkinize hem de müstakbel eşinizin zevkine göre alyans seçmeniz gerekmektedir. Kısacası evlilik döneminde olan kişilerin alyans seçimi yaparken dikkat etmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır. Peki, bu püf noktalar nelerdir?

Alyans Yüzük Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Müstakbel eşlerin birlikte takacakları alyansları seçerken kendi zevklerine hitap eden yüzük seçeneklerine bakmaları gerekmektedir. Hiçbir şekilde beğenmediğiniz bir yüzüğü partneriniz beğendiği için beğenmiş gibi yapmanız ya da satın alıp takmanız ilerleyen zamanlarda yüzükten çok çabuk sıkılmanıza ve partneriniz ile yüzük nedeni ile kavga etmenize yol açabilir. Bu doğrultuda önceliğinizi zevklerinize vermeniz gerekmektedir.

Uyuma Dikkat Edin

Alyans modelleri genellikle çift olarak kadın ve erkek için farklı tasarımlarda üretilmektedir. Bu alyans modelleri genellikle imdada yetişen ve pek çok alyans modeli aranızda kaybolmanızı engelleyen modellerdir. Fakat çiftlerin zevklerinin uyuşmadığı noktada bu alyans setleri bozmak ve her iki kişiye de farklı alyanslar almak mümkündür. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey seçtiğiniz alyans modellerinin birbirinden bağımsız olmaması gerektiğidir. Birbiri ile hiçbir şekilde alakası olmayan alyans yüzükler hoş bir görüntü yaratmanızı engelleyebilir.

Kullanışlılık

Alyans yüzük modelleri genellikle erkekler için sade, kadınlar için ise taşlı ve desenli formlarda üretilmiştir. Birbiri ile uyumlu fakat bir noktada farklılaşan bu alyans modellerini seçerken şıklığının yanı sıra kullanışlılığını da göz önüne almanız gerekmektedir. Kullanışlı olmayan bir yüzük ne kadar şık bir görüntüye sahip olursa olsun kişilerin canını sıkacak ve bir süre sonra takılamayacak duruma gelecektir.

Rahatlık

Bir yüzüğün uzun yıllar boyunca takılabilmesi için kişilerin yüzük ile rahat etmesi gerekmektedir. Uyurken, çalışırken, spor yaparken yüzüğün parmağınızı kesecek kadar dar olmaması ya da parmağınızdan düşecek kadar da geniş olmaması gerekmektedir. Hayatınızın her anında alyanslarınızı parmağınızdan çıkartmak istemiyorsanız parmağınızın tam ölçüsüne göre yüzük almalısınız.

Yüzüğün ölçüsünün dışında sizi rahatsız edecek iç yüzeylerinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Parmağınızı kesecek ya da tahriş edecek yüzeyler alyansı parmağınızdan çıkartmanıza ve alyanstan uzaklaşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle çok daha günlük ve sade modeller tercih ederek alyanslarınızı günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tarzınıza Uygun Seçim

Alyansınızı, günlük giyim tarzınıza ve yaşam tarzınıza uygun olacak biçimde tercih etmelisiniz. Eğer resmi bir kurumda çalışıyorsanız ve devamlı resmi kıyafetler tercih ediyorsanız çok daha taşlı ve parlak alyans modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer böyle bir işte çalışmıyorsanız ve günlük olarak spor bir tarzı benimsemişseniz daha düz, az taşlı ve az desenli alyans modellerini tercih edebilirsiniz. Özel bir geceye katılırken ise alyansınızın yanına tek taşınızı iliştirerek şık bir görünüm elde edebilmeniz mümkündür.

Fiyat Araştırması Yapın

Alyans seçimi yaparken çiftlerin en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi de fiyattır. Farklı kuyucumlar aynı yüzükler için çok farklı fiyatlar sunabilmektedir. Ancak burada bilmeniz gereken alyans fiyatlandırmasında yüzüğün gramından ziyade yüzükteki işçiliğin ve kullanılan taşların önemli olduğudur. Bu nedenle alyans yüzük tercih ederken iyi bir fiyat araştırması yapmanız gerekmektedir.

Alyans Yüzük Modelleri Kaç Ayar Olmalıdır?

Çiftler alyans yüzük modelleri tercih ederken alyanslarının kaç ayar olması gerektiği ile ilgili de bir fikir karmaşası içine girebilirler. Yüzüğünüzün dayanıklılığı altın ayarı ile paraleldir. En dayanıklı altın ayarının 22 ayar olduğu bilinse de 22 ayar altınların renk tonu çiftler tarafından çok beğenilmediği için sık sık tercih edilmemektedir. Bu noktada en fazla tercih edilen alyanslar 14 ayar alyanslardır. 14 ayar alyans modelleri hem günlük ortamda hem de resmi bir ortamda sıklıkla tercih edilebilen alyans modelleridir.BLOG'A GERİ DÖN