DAL KUYUMCULUK BLOG SAYFASI

   Kendinize Yakışan  Mücevheri  Seçmek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Mücevher seçiminde fiziğiniz, yüz hatlarınız ve yüzünüzün boyutuna uygun seçimler yapmanız gerekir. Örneğin; Narin ve küçük bir yüz şekline ,büyük küpeler seçmek yanlış olacaktır. İnce bilekler ve ince parmak yapısına sahipseniz , narin ve ince tasarımlar, ürünlerin parmak ve bileklerinizde şık durmasına neden olur.

Seçmiş olduğunuz aksesuarlarla uyumlu mücevher seçimleri yapmak, sıradan bir kıyafeti bile şaşalı ve çarpıcı bir hale getirebilir.  Sade bir görünüme sahip olmak mı , çarpıcı ve dikkatleri üzerine çeken bir görünüme sahip olmak istiyorsunuz, önce ona karar verin. Tercihinizi ona göre sade yada, taşlarla bezenmiş parlak ürünlerden seçmeniz gerekir. 

Giyim tarzınız, saç modeliniz, vücut tipiniz mücevher seçiminde en çok dikkat etmeniz gereken unsurdur.

Mücevherde moda ve trendler

Mücevher sektörü çok hızlı gelişerek ,sürekli olarak yeni modeller ve tasarımlar yaratır. Yılın en trend ürünleri, bir yıl sonra gözünüze hoş olmayan tasarımlar olarak görünebilir. Burada en önemli unsur ,modayı yakalamak değil, kendinize yakışan ürünleri bularak ,kendi tarzını yaratmanızdır. 

Takılarınızın birbirine uyum içerisinde olması

Şaşalı bir küpe ile ,şaşalı bir kolye birbirini tamamlamayabilir ve abartıya kaçabilir. Gösterişli bir küpe ile gösterişli bir bileklik kullanılabilir, ya da gösterişli bir kolye ve yüzükü  bir arada kullanmak. Kombinasyonlarınızı dengeli bir tazda belirlemek ,doğal ve uyumlu görünmenizi sağlar. Gösterişli ürünlerde en kolay uyumu set olarak kullanarak yakalayabilirsiniz. Diğer türlü uyumu yakalamakta zorlanabilirsiniz. Üretilen setlerde kombinasyonun uyumlu olmasına dikkat edilir.

Takınıza göre kıyafet seçiminiz. 

Sade bir kıyafet seçiminize, parlak ve gösterişli takıları yakıştırarak uyumlu ve gösterişli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çok gösterişli bir kıyafet seçimizde, gösterişi fazla olan bir takı, sizi geri planda bırakabilir ve doğal bir görünümün dışına çıkmanıza neden olabilir.

Vücut yapınıza göre mücevher seçimi.

Bol takılar kullanarak, köprücük kemiğiniz eğer dışa doğru ise ,bir nevi olarak gizlemeniz mümkündür.

İri yapılı kadınlar boyutu küçük ve ince olan takıları kullanmamalıdır. Vücutlarında bu tarz takılar kendilerini farkettirmezler. 

Uzun boylu bayanlar uzun ve kısa zincirler kullanabilirler. Burada zincirin ucunda kullandığınız kolye ucunun boyutuna dikkat etmek kaidesiyle.

Yüzük Seçimi

Tasarımı dekoratif olan yüzükler ince ve narin olan ellere ve parmaklara yakışır.

Parmak uzunluğunuz kısa olduğu taktirde, yüzüğünüzün taşı uzunlamasına olmalı ve göze batmayan bir renkte olmalıdır.

Eğer elleriniz çok ince ve narin değilse, orta boylu yüzükler kullanınız.

Küpe Seçimi

Yuvarlak yüz yapısına sahipseniz küçük küpeler kullanabilirsiniz. 

Uzun ve sarkık küpeleri uzun ve köşeli yüz hatlarına sahip olan bayanlar kullanabilirler.

Zarif bir yüz yapısına sahip olan bayanlar, zarif küpeleri seçmelilerdir.

Erkekler için takı seçimleri

Deri ve metal iplere sahip olan takılar, erkeklere en çok yakışan takılardandır. Küçük ve siyah küpeler farklı tarzlara sahip erkekler için güzel aksesuarlardır.

 

 

Pırlanta Hakkında bilmeniz gerekenler

Pırlanta Nedir?

Pırlanta elmasın işlenerek 57 yüzlü halini bulmasıdır. Elmas ve pırlanta aslında aynı şeydir. Elmas doğada ham olarak bulunur ve işlenerek pırlanta haline gelir ve mücevher olarak kullanılır. Elmasın %99’u karbondan oluşur. Doğada çok az miktarda bulunur ve çok sert bir taştır. Doğadaki en sert taştır, hiçbir taş onunla boy ölçüşemez. Nadir olarak bulunması ve işlenmesindeki titiz ve zorlu sanattan dolayı çok değerlidir. Çıkarılan elmasın neredeyse yarısı mücevher olarak kullanılabilir. Birçok elmasın yaşı 100 milyon, en değerli elmasın yaşı ise 3 milyardır. Elmas oluşum olarak dünyadaki bir çok oluşumun içerisindeki en yaşlılardan bir tanesidir. Hatta bir çok gezegen ve yıldızlardan bile.

 

 

Elmasın Bulunuşu

Elmasın en orijinal hali kimberlit kayalarında bulunur. Diğer kaya türlerlerinde bulunan elmas, kimberlit kayasından aşınmayla veya tortunun başkalaşım geçirmelerinden meydana gelmiştir. . Kayada  bulunma oranı ortalama kırk milyonda birdir. Kimberlit,  magnezyum ve demir bulunduran volkanik kaya kalıntısıdır. Kimberlit  derin tabakalarında kanallar şeklinde bulunur. Bazı bölgelerde nehir kumlarına da karışmıştır. Elmasın en çok bulunduğu yerler olarak, Güney Afrika (Kimberley’de), Güney Amerika, Endonezya ve Hindistan sayılabilir.

 

Neden Pırlanta?

Pırlanta kadar güzel ışıldayan ve özenerek en usta ellerce şekillendirilen bir taş daha yoktur. Pırlanta kendini, yüzük olarak parmağınıza, bileklik olarak bileğinize yada kolye olarak boynunuza taktığınızda hemen kendini belli eder ve verdiği hissiyatı etrafına yayar. Özel bir bağ kurar sizinle çevresiyle. Bedeninize ait bir element olarak algılarsınız pırlantayı.

Pırlantayı sevmeyen bayan yoktur neredeyse, pırlanta kadar nadide ve eşsiz olma isteği hepimizin derinlerinde yatar. Eşsizlik hissiyatını pırlantanın ışıltısı ve göz kamaştıran güzelliğinde buluruz. Pırlanta kadar tarihe meydan okuyan ve yıllardır güzelliğini kaybetmeyen bir taş yoktur. O nedenle ki aşkın sonsuzluğunu ve güzelliğini yansıtır pırlanta. Sevgilisine ya da eşine pırlanta hediye etmek bu kadar derin anlamları taşımaktır bir bayan için. O nedenle ki pırlanta asırlardan beri bir bayana hediye edilecek en güzel hediyedir.

Evlilik tekliflerinde pırlantanın ifade yeteneği çok güçlüdür. Romantizmi ve aşkın derinliğini bir anda ifade eder karşısındakine. Sevgilinize evlilik teklifinde bulunurken ,tüm sözlerin önüne geçer ve ona duyduğunuz aşkı ve sevgiyi bir anda iletir sevgilinize. Benimle evlenir misin sorusuna gerek bile kalmaz, çoktan söylemiş olursunuz. 14 şubat sevgililer gününde, evlilik yıldönümlerinizde , doğum günlerinde, anneler gününde ve bunun gibi tüm özel günlerde pırlanta karşınızdakine sevginizin ve teşekkürünüzün ne kadar yoğun ve güçlü olduğunun göstergesidir. Bu kadar özel bir taş daha yoktur bu duygusal  gücü simgeleyen.

Pırlanta Alırken nelere Dikkat etmelisiniz?

Pırlanta her bütçeye uygun olarak satılan bir üründür.

İlk önce bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçenize göre satın alım yapmak için ,danışmanlık almanızı tavsiye ediyoruz. Sizlere yardımcı olacak uzmanları, bütçenize göre pırlantanın karat ağırlığı, rengi, berraklık ve, kesim kalitesi en yüksek ve güzel olan pırlantayı seçmeniz doğrultusunda yönlendirmesini talep edin. Burada karatı büyük olan değil, göze hoş gelecek bir renkte ve berraklıkta olması sizin için önemli olmalıdır. Karatı büyük bir pırlantanın göze hoş görünmemesi mümkündür. O nedenle bütçenizi açıklarken dürüst olun ve bütçenize göre en iyi taşı talep edin.

1 karat 1.00 ct , yarım karat 0,50 ct olarak nitelendirilir. Piyasada genellikle 1 karattan düşük olan pırlantanın satışı yoğundur. 1 karat ve 1 karattan büyük olan pırlantaların maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı,düşük karattaki pırlantalara göre daha az talep görürler.

Renk ( Color)

En pahalı ve en kıymetli pırlanta renksiz olan pırlantadır. Karbonun en saf hali.

Renk ölçümü pırlantanın sarı renginden beyaz rengine kadar olan kategorilerden oluşur.

Renk sıralması D harfinden W harfine kadar gider. En nadir ve beyaz renge sahip olanlar : E, F,G harfleriyle adlandırılırlar. Yüksek satış hacmine sahip olan pırlantalar ise H, L harfleri ile nitelendirilir. Fiyat ve kalite olarak mantıklı uygun seçeneklerdir. Z ve M arasında isimlendirilen pırlantalarda sarılık oranı gözle belli olur en son seçenek olarak piyasada talep görürler.

Berraklık (Clarity)

Pırlantanın içerisindeki lekeleri tarif eder.

FL Kusursuz berraklık demektir.

FL den P1-P2-P3 e doğru lekeler artmaktadır. Profesyonel merceklerle bakıldığında bunu fark edebilirsiniz.  VVS1- VVS2 ve VS1-VS2 arasında çok büyük bir fark yoktur. Farkı anlamak için mikroskopla bakmanız gerekmektedir. O nedenle seçeneğinizi bütçenizden yana kullanın ve gereksiz ekstra harcama yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

FL , -VVS1,VVS2,-VS1,VS2- SI1,SI2- L1,L2- L3 olarak mükemmel berraklıktan az ve daha çok lekeli olan pırlantaya kadar özellik belirten kodlardır

Kesim (Cut)

Çok parlak ve ışıltılı bir pırlanta brilliant yuvarlak kesim olarak tarif edilir. 58 Üçgen fasetten oluşur. Eğer sade ve şık bir pırlantaya sahip olmak istiyorsanız Baget kesimi tercih ediniz. Çok parlak ve ışıltılı bir pırlanta için, yuvarlak kesim en iyi seçenek olacaktır.


 EVLİLİK TEKLİFLERİ

Sahilde Evlilik Teklifi

Sahilde kuma serpiştirilmiş gül yaprakları, mumlar, en kaliteli şarap ve yemeklerle donatılmış bir yemek masası, renkli balonlar, güzel bir müzik eşliğinde müthiş bir evlik teklifinde bulunabilirsiniz. Müzik için gitar çalan bir müzisyeni yada bluetooth hoparlörünüzü kullanabilirsiniz. Seçim sizin.

İlk önce sahilde bir yürüyüşü teklif ederek evlilik teklifi yapacağınızı belli etmeden sahilde yürüyün. Yürüyüş esnasında gerginliğinizi atmaya çalışın, deniz havası ve açık hava sizlere iyi gelecek, daha rahat bir şekilde evlilik teklifi edeceksiniz. Bir süre sonra organizasyonunu yapmış olduğunuz lokasyona doğru yürüyün ve sevgilinizin sahilde organize ettiğiniz ambiyansı gördüğündeki şaşkınlığı ve mutluluğu gözlemleyin.

      Teknede yada Yatta Evlilik Teklifi

İstanbul boğazında yapılan bir evlilik teklifi en romantik ve etkiliyici evlilik tekliflerinden bir tanesidir. Üsküdar, Çengelköy, Bebek, İstinye, Tarabya taraflarından kiralayacağınız bir tekne, yat yada küçük bir sandal bile çok etkileyici olacaktır. Teknenizin içerisine gül yaprakları, küçük bir piknik masasası , güzel bir yemek ve şarap eşliğinde boğazın güzel manzarasında evlilik teklifinde bulunabilirsiniz. Bütçenize göre seçim yaparak sade veya şık bir konsept düzenleyin.

Göl kenarından bir sandal kiralayabilir , güzel koyların bir tanesine güzel bir yat yada motorbotla gidebilir ve evlilik teklifini orada da yapabilirsiniz.

Açık havada yıldızların altında evlilik teklifi

Yıldızlar en güzel tabiatın içerisinden seyredilebilir. Kamp alanları, güzel bir orman alanında yapacağınız bir teklif, yıldızların ışıltısını sevgilinizin kalbine yansıtacaktır.

Kamp alanında 1 gece kalabilir, kamp ateşini yakar, battaniyelerinizi otururken üzerinize alır, güzel şarabınızı içerken evlilik teklifinde bulunabilirsiniz.

Paris’te Aşk Teklifi

Paris en romantik şehirlerden bir tanesidir. Mimarisi, güzel çiçekli parkları, sokakta çalan romantik şarkıları ile Paris en güzel şehirlerden bir tanesidir. Eyfel kulesi aşıklar için bir simge haline gelmiştir. Eyfel kulesinin zirvesine çıkarak Paris manzarası eşliğinde, tektaş yüzüğünü sevgilinizin parmağına takarak ,etkileyici bir evlilik teklifinde bulunabilirsiniz. Evlilik teklifinden sonra, güzel bir restorana giderek, romantik müzikler eşliğinde heyecanınızı ve sevginizi pekiştirebilirsiniz.

Parkta veya Kırda Evlilik Teklifi

Piknik bahanesiyle sevgilinizin pikniğe hazırlanmasını talep edin, rahat kıyafetler ve piknik sepetinizi yanınıza alın. Güzel bir park yada kırda papatyalar arasında , doğal ve yalın bir evlilik teklifi hatıralarınızda çok güzel bir yer edinecektir.

Unutulmaz Bir Manzara Eşliğinde Evlilik Teklifi

Şu ana kadar en hayran olduğunuz manzarayı hatırlamaya çalışın. Sevgilinizle hayran kaldığınız manzaraları ve hislerinizi paylaşmak onun için çok önemlidir. Bu manzara çatısı altında, uçan balonların bir anda üzerinizden geçmesi veya akşam saatlerinde güzel bir havayifişek gösterisi manzaraya inanılmaz bir ambiyans katacak ve sevgilinizi etkileyecektir.

Şık Bir Restoranda Evlilik Teklifi

İnternet üzerinden yaşadığınız lokasyondaki en iyi restoranları araştırın. Önceden gidin ve beğendiyseniz onlarla evlilik teklifi için özel bir dekorasyon talep edin. Sizlere özel bir tasarımla hizmet edeceklerdir. Dinlemek istediğiniz müzik tarzını belirtmeyi unutmayın, masada aynı zamanda mumlar ve çiçeklerin olması çok önemli.

Loş ışıklarla aydınlatılan şık mekanlar evlilik teklifinde bulunmak için uygun noktalardır. Akustik ses sistemi ve aydınlatma ambiyansın birleşimi hislerin ortaya çıkması ve etkileşim için uygun bir zemin hazırlar. Servisin kusursuz olması, temizlik ve dekorasyondaki ince detaylar , mekan seçiminde çok önemlidir. Bu kriterler göze alınarak restoran seçiminizi yapın. Yemek ve içecek menüsüne göz atmayı da unutmayın.

2019 YILI MÜCEVHER TRENDLERİ  

Sadelik

Sadelik ve sadeleşen yaşam tarzına uygun olarak, şaşadan uzak, doğadan örnek olarak alınan cisimlerin geometrik şekilleri ve dokuları örnek alınmaktadır. Prizmalar, çokgenler, keskin hatlı mücevherler popüler hale gelmiştir.

Klasik Tasarımlar

Klasik diye tabir ettiğimiz 80ler ve 90lı yılların moda takıları, yeni teknoloji ile buluşarak ufak dokunuşlarla tekrar moda haline gelmeye başlamıştır. Minik kolyeler, büyük bilezikler, küçük hacimli yüzükler şu sıralar en çok talep edilen ve beğenilen ürünler arasındadır.

Örgülü ve El işi Mücevherler

Tel örgülerle örülen, dantel gibi işlenmiş kalın bilezikler, ince gerdanlıklar ,modanın yeni yüzü olarak lanse edilmiş ve popüler sanatın çatısı altında varlığını hala sürdürmektedir. Lazer teknoloji ile bu sanatta harikalar yaratılmaktadır. Zarif ve nadide ürünler ipeksi dokunuşlarla karşılarındakileri etkilemektedirler.

Farklı Tonlarda ve Tarzlarda İnciler

Barok inciler bu senenin mücevherde kullanımı olan en popüler ürünlerdendir.

Barok incili küpeler, bileklikler, kolyeler çok şık ve estetik tasarımlarla buluşmuş ve takı sektörüne asil bir görüntü katmıştır. Barok inciler masumiyet ve saflığın simgesi olarak güçlü bir etki yaratmaktadırlar.

Beyazın Büyüsü

Pırlantanın beyaz ışıltısı, renkli taşları geride bırakarak asilliği ve zarafeti vurgulamaya devam etmektedir. Bu sene renk olarak beyaza dönüş söz konusudur. Yuvarlak kesim ve dikdörtgen baget pırlantalar modadır.

Mavinin Tekrar Doğuşu

Beyaz renkten sonra Mavi taşlar ve mavinin tonları moda haline gelmiştir.  2019 yılında Şık ve zarif yüzüklerde, kolye ve bilekliklerde okyanus mavisi ve tonları ile çokça karşılacağız.

 

 ALTININ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

 

Altın alımı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır, bunlara önem vererek alışverişinizi yapın. İşin uzmanı olan kuyumcular kadar iyi analiz edemesiniz de alabileceğiniz bazı önlemler söz konusudur.

Altın, manyetik bir yapıya sahip değildir, mıknatıs ile çekim ve itim gücünden etkilenmez.

Bir çok takının üzerinde ,ayar yada firma patenti bulunur. Ayar olarak 333,375,416,585,750,916 gibi yazılar görürsünüz. Bunlar sırası ile atının 8k,9k,10k, 14k, 18k ve 22k (ayar) olduğunu gösterir. Bazı ürünlerde bu yazılar bulunmayabilir, altın olmadığını ispatlamaz, ama bu bir risktir.

Altın bir özgül ağırlığa sahiptir. İmitasyon ürünler altına göre çok daha ağırdır.

Altın gram fiyatını sorduğunuzda gram fiyatının her yerde aynı olması gerekir, eğer size sunulan fiyat ile piyasa fiyatı arasındaki fark çok fazla ise, bu konuda şüphelenmeniz ve sorgulamanız gerekir. Gerçek altın çok ucuz fiyatlarla satılmaz, alırken fiyat kıyaslaması yapın.

22 ayar altında sert bir cismin üzerine attığınızda tok bir sesin çıkması gerekir.

Altının kendine has bir rengi vardır. Örneğin yeşil altın tok bir renge sahiptir ve imitasyon ürünlerin renginden çok farklıdır. Gözünüzün aşina olması için imitasyon takıları inceleyin ve renklerini kıyas yapmak için zihninizde canlandırın. Karşılatırma yapın.

 

Pırlanta alırken mutlaka sertifikasının olmasına dikkat edin. Sertifikasız pırlanta almayın.

 

 

   Roberto Bravo Ve Koleksiyon Temaları Hakkında Bilgiler

 

TARİHÇE

Her bir Roberto Bravo mücevheri “ilham veren tasarımlar” ile benzersiz bir his yaratır

Kamar ailesinin 1948 yılında başlayan ve 3 kuşaktır devam eden altın ve mücevher tutkusu, 1997 yılında dünyaya açılma vizyonu ile Roberto Bravo markasına dönüşmüştür.

1998 yılında dünya altın tasarım ve üretimin merkezi olan İtalya’nın Arezzo kasabasında Roberto Bravo firması olarak faaliyetlerine başlamış , 2008 yılında da ofisi Vicenza Corso Palladio’ya taşımıştır.

1997 yılına kadar perakende , üretim ve ihracat alanlarında faaliyet gösteren firma; bu yıldan itibaren dünya markası olma yolunda çalışmalara başlamıştır. Roberto Bravo ; merkezi İstanbul’da olan, Vicenza ve Moskova ofisleri ile yönetim faaliyetlerine , Türkiye, İtalya ve Kore ofisleri ile tasarım ve üretim faaliyetlerine devam eden uluslararası bir mücevher firmasıdır.

Roberto Bravo , mücevher tutkunlarını değerli taşların gizemli ve büyüleyici dünyasına doğru yeni bir yolculuğa davet etmekte ve yaratıcı ruhun hayranlarına büyüleyici bir yaşam stili sunmaktadır. Marka bugün çağdaş çizgileri, ileri teknolojisi, sıradışı tasarımları, usta işçiliği, etkileyici koleksiyonları ve geniş ürün yelpazesi ile tüm dünya çapında güçlü bir mücevher akımı yaratmaktadır.

 

ROBERTO BRAVO  SICAK MİNE SANATI

Roberto Bravo; uzun yıllar süren markalaşma sürecinde, sıcak mine tekniğini, işçilikteki ustalığı ile bir araya getirerek, bu konuda uzmanlaşmıştır. Roberto Bravo’nun süregiden başarısını devam ettirme yolunda önemli bir rol oynayan bu teknik sayesinde, her parçada kusursuz görünüm ve parlak renkler elde edilir.

Sıcak mine özel bir malzemedir ve Roberto Bravo’nun tasarımlarının imzası haline gelmiştir. Her bir koleksiyon oluşumu derin duygu, tutku ve etkileşim ile başlar. Parçalar; kusursuz görünüm ve mükemmel renk elde edilebilmesi için defalarca süren bir işlem sürecinden geçmektedir.

Bilinen en zarif uygulama biçimlerinden biri olan mine, cam tozu ve çeşitli maddelerin, istenen rengi verecek metal oksitleriyle karıştırılıp ısıtılmasıyla elde edilir. Sıcak fırında defalarca işlemden geçen mine, metal yüzeyle kaynaşır ve o bilinen parlak, kusursuz görüntüsüne kavuşur.

Roberto Bravo, mücevher tutkunlarını değerli taşların gizemi ve uyguladığı teknik ile meydana getirdiği kusursuz renkler eşliğinde büyüleyici bir dünyaya davet etmekte, yaratıcı ruhun hayranlarına sıra dışı bir yaşam stili sunmaktadır.

 

KOLEKSİYONLAR

 

   

  Nuhun Gemisi Koleksiyonu (Noah’s Ark Collection )

 Hayatın yeniden canlanması, “tabiatın, doğanın yeniden uyanışı”.

Üç büyük kitapta anlatılan Nuh Tufanı’ndan esinlenerek tasarlanan ametist, blue topaz, kuvarts gibi değerli taşların kullanıldığı koleksiyondur.
Halkın kendisiyle alay etmesine aldırmayan Nuh, Tanrı’nın uyarısı ile büyük bir gemi yapar, kendisine inananlarla birlikte türlü çeşit bitki tohumları ve hayvanlar da biner bu gemiye. Büyük tufanda yeryüzündeki her şey yok olurken yalnızca Nuh ve gemisindekiler kurtulur. Tufana inanmayanlar Tanrı’nın gazabına uğrarken doğanın parçası tüm güzellikler Nuh’un Gemisi’nden yeryüzüne yayılarak yeniden hayat bulur.
Mineli parçaların çoğunlukta olduğu, sıcak mine tekniği ile tasarlanan Nuh’un Gemisi Koleksiyonundaki her bir parça tek tek takılarak ve montajlanarak yapılıyor. Her biri birbirinden farklı mücevher parçaları özenli el işçiliğini yansıtıyor.

       

Lettera Koleksiyonu (Lettera Collection)

    Kelimeler anlam taşır, anlamlandırır. Harflerle, kelimeleri yaratırız. Her kelimenin titreşimi, enerjisi ve sayısal bir karşılığı olduğuna inanılır.

İsmimizde taşıdığımız harfler bile kuantuma göre hayat çizgimizi yönlendiren enerjilerdir. Hindu rahipler seslerin titreşiminin gizli formülünü “Om” sesi ile anlatırken, Budist kahinler iyiyi ve kötüyü titreşimlerle hisseder, Kızılderililer çocuklarına verdikleri isimlerin onların karakterini belirlediğine inanır. Lettera Koleksiyonu, harfler koleksiyonudur; her bir harf yaydığı titreşimin taşıdığı enerji ile mutluluğumuza, heyecanlarımıza, arzularımıza olumlu bir enerji katar, boynumuzda taşıdığımız her harf seçimlerimizi, tercihlerimizi ve böylelikle hayatımızı şekillendirir. Harflerin tılsımına inanın.

 

Night Koleksiyonu ( Night Collection)

Nuh’un Gemisi’nin gece versiyonu. İşçiliği, pırlanta ve safir kullanımı ile göz dolduran çok özel bir koleksiyon. (Siyah rodaj tekniği kullanılmıştır.)

Yeryüzüne gece inince tüm renkler tek bir renge dönüşür “siyaha”… Gece, siyahtır. Akşam karanlığında tüm renkler ikinci rengi giyer “siyah”, siyah tüm renklerin bütünleyenidir. Koleksiyondaki siyah mücevherler, siyah zeminde hem görünmez olmak ister hem de siyahın üzerinde tüm renkler ayrı bir çekiciliğe bürünür.

 

Black Orchid Kolleksiyonu (Black Orchid Collection)

Orkideliryum, orkidelerin olağanüstü düzeylerde keşfedilerek bulunduğu ve çiçek çılgınlığı olarak anılan Viktorya dönemine verilen isimdir.

19’uncu yüzyılın varlıklı orkide hayranları, yeni orkide türlerini bulmak üzere dünyanın neredeyse her bir köşesine kaşifler ve koleksiyoncular göndermişlerdir.

Orkide, aşkın sembolü olarak kabul edilir çünkü bu bitkiler çoğu koşulda kolaylıkla büyüyüp çiçek açabilir. Viktorya döneminde, duyulan aşkı ve sevgiyi göstermek için egzotik ve nadir çiçekleri hediye etmek bir adetti.

Hatta hediye olarak ne kadar ender bulunan bir çiçeği seçerseniz, aşkınızın da o kadar derin olduğuna inanılırdı. Avrupa’nın bazı yerlerinde orkideler, aşk iksirlerinin en önemli bileşenlerinden biri olarak kullanılıyordu.

Siyah Orkideler hayranlığın, saygının, onurun ve saltanatın sembolüdür.

 

White Dreams Koleksiyonu (White Dreams Collection)

Beyaz, temizliğin, saflığın, romantik duyguların ifadesi olarak Roberto Bravo koleksiyonunda yer alıyor.

“Beyaz agat” taşı kullanılan White Dreams Koleksiyonu en çok satılan koleksiyonlarımızdan biridir ve beyazla altınlanın birbiri ile mükemmel uyumuna iyi bir örnektir. Koleksiyonda küçük renkli safirler ve sitrinler de kullanılmıştır.

Kareena Koleksiyonu ( Kareena Collection)

Aşkı tanımlamanın yolu yok; sadece birkaç söylenti var o kadar. Sen büyüdüğün zaman, aynı yolu beraber yürüyeceğin ve hayatını birlikte geçireceğin birini tanıyacaksın. Seni bir yerlerde beklediğini unutma. Sen onu kendinden çok seveceksin; o da seni. Birbirinizi her gördüğünüzde ilk anın heyecanına kapılacaksınız. Birlikte uyuyup, birlikte uyanacaksınız. Ve bu iki hayat tek bir yol çizecek kader denen örgüde. Meyveleri olacak senin gibi. Zamana aldırış etmeden, aldığınız her nefesin tadını çıkaracaksınız.   Dünyada en değer verdiğin insan olacak o, sana ‘Kareena’ diye seslenecek. Bilmelisin ki, hayatın en değerlisi demek Kareena. Onun en göz alıcı mücevheri olacaksın, tıpkı güneşin dünyayı aydınlatması gibi. Tıpkı hayallerini kurduğun güne kavuşmak gibi…

 

Gallica Koleksiyonu (Gallica Collection)

Yabani gülün gizemli güzelliği ve kural tanımazlığından esinlenilen koleksiyon gösterişli ve görünüşündeki ağırlığa rağmen hafif bir koleksiyondur. Tam açılmayan gül yaprakları saflık, masumiyet, güzellik, ihtişam, takdir, sevgi, tutku, arzu, şefkat, minnettarlık, hatta kıskançlık gibi birbirinden farklı ve zıt duyguları temsil eder.

 

Black Magic Koleksiyonu ( Black Magic Collection)

Call it magic or call it true! Siyah cazibenin bütünüyle yansıdığı Roberto Bravo’nun Black Magic mücevher tasarımlarında Venüs’ün kutsal sembolü, Sümer tanrıçası İştar’ın tutkusu, mitolojinin gizemli perisi Calypso’dan ilham alınıyor.

 

 

Swan Lake Koleksiyonu ( Swan Lake Collection)

Beyaz bir tüy rüzgârda uçup gün ışığında parıldayan gölün suyuna düştü. Zarif bir kuğu kanatlarını bu parlak suda yıkadı. Bir büyü sonucunda kuğuya dönüşen prensesin göldeki günlerinden biriydi bu. Büyük bir sevgiyle göldeki beyazlı pembeli lotus çiçeklerine, nilüferlere baktı. Kalbinde, derinlerde hissettiği aşk gölden daha derindi, daha parlaktı. Ayrı geçen her dakika büyük bir özlemdi. Buna rağmen biliyordu kuğu, özlemeye, sevmeye değer birine sahip olmak büyük bir şans, büyük bir ayrıcalıktı. İçindeki sonsuz ve temiz aşkın yansımasıydı sanki tüm göl, tüm canlılar, nilüferler, lotus çiçekleri…

 

 

Le Grand Bleu Kolleksiyonu ( Le Grand Bleu Collection)

Derinlerden bir balık geldi, elinden tuttu Enzo’nun. O derinlerde sakladığı koca elmaslarından, yosun bağlamış amforalarından sundu. Birdenbire anladı Enzo başına gelenleri. Gördüğü cenneti. Kararını verdi Enzo, sudan çıktı. Fırçasını maviye batırıp denizleri, silme yaldıza batırıp elmasları, altına batırıp hazineleri ve Le Grand Bleu’yu resmetti…

 

Soul Dance Koleksiyonu ( Soul Dance Collection)

Gökten yıldızlar dökülürken,
kuzey ışıklarının altında…
gel ve beni aşkının içine al,
ruhum sonsuzluğun kanatlarında dans etsin…

 

Global Warming Koleksiyonu ( Global Warming Collection)

Roberto Bravo her tasarımında doğadan ilham alır. Doğaya duyduğu sevgi ve minnetle tasarımlarında doğanın eşsiz canlılarına, renklerine atıfta bulunur. Dünyamızın tüm güzelliklerinin global ısınma nedeni ile yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu hatırlatan bu koleksiyonda birbirinden çeşitli ve olağanüstü renkteki leylak, gül, orkide, nilüfer, gece sefası gibi çiçekler, çiçekten çiçeğe uçan arılar, kelebekler, uğur böcekleri, yusufçuklar, türlü çeşit kuş bulunur.

                                                                  Lütfen doğaya iyi davranalım ve küresel ısınma konusunda farkında olalım, bilinçlendirelim.

 

 

Capri Azzurra Koleksiyonu ( Capri Azzura Collection)

Mavi deniz ortasında parlayan bir turkuaz cennet Capri …Kayalık dik uçurumlar arasında, dar basamaklarla sıralanmış,Gizli  sarmallar, gizli mağaralar, limon ağaçlarıBegonvillerin baş döndürücü kokusu ile donanmış caddeler…

 

 

Kral Kelebekler

Ömürleri göç yolculuğunda geçen narin Kral Kelebekler’in zorlu yolculuğuna atfedilen koleksiyondur.

İpekten kanatçıkları ile kuzey güney göçünde dört kere nesil değiştiren Kral Kelebekler binlerce kilometrelik zorlu bir yolculuk yaparlar. Gecenin gündüze eşit olduğu bir sonbahar gecesi başlayan yolculuklarında 3 nesil geçer, yolculuk tam 4 ay sürer. 4. Nesil tam 8 ay yaşar ve bu zorlu yolculuğu bitirir.

“Küresel fenomen” olmaya aday bu koleksiyonda kırmızı renk ağırlıktadır.

 

 

Beedance

Arılar sağırdır. İnanılmaz yöntemlerle iletişim kurarlar. Dans ederek birbirleri ile anlaşırlar. Dairesel ve sallanma dansı… Arıların dansına katılmak ister misiniz?

 

 

Qube

Kıymetli taşlar ve kübik şekiller modern bir çizgide buluşuyor. Benzersiz tarzı, estetik zerafeti koruyarak, tüm şıklığı ile sunuyor…

 

 

Pied De Poule

“Siyah’ın karanlığı; beyaz’ın ışığı ile karşılaştığında, ikiz ruhlar ay ışığında adeta dans ediyor…”

 

Jivana

Spiral ve zikzakların şaşırtıcı şekilleri ile tasarlanan dinamik bir Roberto Bravo koleksiyonu. Spiral, sonsuzluğu temsil ederken zikzak hayatın içindeki gel-gitleri, karmaşayı ve kötülükleri temsil eder. Şal deseninin de göze çarptığı Jivana Koleksiyonundaki işaretler hayatın kendisini oluşturan işaretlerdir. Şal deseni, saflığı, temizliği, güzellikleri, doğayı, neşeyi, coşkuyu sevgi ve mutluluğu temsil eder.

 

Bigo Koleksiyonu

 

Emmanuelle Koleksiyonu

…teninize dokunduğunda derin duyguları harekete geçiren mücevherler…

 

Slimm Koleksiyonu

 

 

Totiti – Çocuk Koleksiyonu

Roberto Bravo’nun miniklerin dünyasını minikler için tasarımlarına taşıdığı koleksiyonu Totiti neşeli, ilgi çekici ve çok renkli zincir uçları, iğne ve kolyelerden oluşuyor.

 

 

 

 

 

 

X
WhatsApp Whatsapp İletişim