2020 Takı Trendleri


Takılar, kadınların en şık kombinleri oluşturabilmeleri için en vazgeçilmez parçalar arasında yer almaktadır. Pek çok kadın birbirinden farklı model, renk ve tasarımda ki takılar ile son derece şık bir görünüm elde edebilmektedir. Bu nedenle kadınlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen takılar, her yıl farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Moda, ucu bucağı olmayan eşsiz bir yerdir ve devamlı değişim, gelişim halindedir. Bu nedenle takı modasının da her sene değişkenlik gösterebileceğinden bahsedebilmek mümkündür. Kadınlar, değişen takı modasını yakından takip ederek kendileri için en uygun olan takıları tercih eder ve en şık kombinleri oluşturabilirler. Peki, 2020 yılının takı trendleri nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim. 

Kalın Zincir Kolyeler

Bundan birkaç yıl öncesinde kadar kalın zincir kolyeler kadınların tercih ettiği takı modelleri arasında yer almıyordu. 80’li ve 90’lı yılların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan kalın zincir kolyeler, günümüzde de kadınların en sık tercih ettiği kolye modelleri arasında ki yerini almıştır. Farklı renk ve malzemelerden üretilebilen kalın zincir kolyelere artık özellikle sokak kombinlerinde sık sık rastlayabilmek mümkün hale gelmiştir. Özellikle bol tişörtler ve kot pantolonlar ile yoğun bir şekilde talep gören kalın zincir kolyeler 2020 yılının da en trend takıları arasında ki yerini almayı başarmıştır. Bunun yanı sıra kalın zincir kolyelerinde dekolteli tişört ve elbiselerde de son derece şık bir görünüme sahip olduğunu ifade edebilmemiz mümkündür. 

Halka Küpeler

2020 takı trendleri arasında yer alan bir diğer parça ise halka küpelerdir. Farklı desen, boyut ve modellerde kişilerin beğenisine sunulan halka küpeler, yılın en trend takılar arasındadır. Büyük ya da küçük boyutlar ile kadınların beğenisine sunulan halka küpeler kişilerin zevklerine göre farklı şekillerde tercih edilebilmektedir. Geometrik şekilleri de bulunan bu küpeler günlük kombinler ile ve özel davet kombinleri ile sık sık tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra pırıltılı ve hoş taşlar ile süslenen halka küpelerinde tercih edilebilir küpeler arasında yer aldığını ifade edebilmek mümkündür. 

Çoklu Yüzükler

2020 takı trendleri arasında yer alan bir diğer takı ise çoklu yüzüklerdir. Geçtiğimiz yılda da oldukça moda olan bu yüzüklere 2020 yılında da sık sık rastlayacağız. Birbirleri ile hoş bir uyum içerisinde olan bu yüzükleri birbirinden farklı kombinler ile birlikte kullanabilmek mümkündür. Özellikle yaz aylarında renkli ve hoş elbiseler ile ve plaj şıklığında tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra çoklu yüzüklerin kadınların parmaklarını da ön plana çıkarttığını ve bu sayede son derece yoğun bir şekilde talep gördüğünü ifade edebilmemiz mümkündür. klipsli modelleri de var olan çoklu yüzükleri kendi parmak ölçünüze göre ayarlayarak kolay bir şekilde kombinleyebilmeniz mümkündür. 

Nazar Boncuğu

Nazar boncuğu, 2020 takılarında son derece yoğun bir şekilde kullanılan bir aksesuardır. Geçmiş yıllarda da takılarda nazar boncuğunun yoğun bir şekilde kullanıldığını görmüştük. Ancak 2020 yılında nazar boncuklu küpe, nazar boncuklu bileklik, nazar boncuklu bilezik, nazar boncuklu yüzük, nazar boncuklu kolye gibi takı çeşitlerine çok daha sık bir şekilde rastlayacağımızı ifade edebiliriz. Büyük ya da küçük boyutlarda takılara işlenebilen nazar boncukları, pek çok kadının yoğun bir şekilde talep gösterdiği modellerdir. 

Uzun küpeler

2020 takı modasında yer alan bir diğer ürün ise uzun küpelerdir. Özellikle at kuyruğu ve topuz şeklinde yapılan saç modelleri ile çok şık bir görünüm elde etmenizi sağlayan uzun küpeler, 2020 yılında kadınlar tarafından yoğun bir şekilde talep görüyor. Klasik sallanan küpe modelleri ile birlikte püsküllü ya da taşlı bir şekilde de kadınların beğenisine sunulan bu küpe modellerini siz de tercih edebilirsiniz. 

Dal Kuyumculuk 2020 yılı takı modasını yakından takip ederek buna uygun takı modellerini sizler ile buluşturuyor. Siz de 2020 takı modasında yer alan ürünleri inceleyerek kendiniz için e uygun olanı kısa bir süre içerisinde sipariş verebilirsiniz. Altın modern halka küpe, rose altın kuzey yıldızı küpe modeli gibi küpe modelleri ve daha fazlası Dal Kuyumculuk’ta sizleri benziyor.