Beştaşlar; evlilik yıldönümü, doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde erkeklerin eşlerine hediye  edebileceği yüzük modellerinin en başında yer almaktadır. Huzur, mutluluk, aşk ve bağlılığı simgeleyen  bu yüzükler, kimi kadınlar tarafından tek başına kimi kadınlar tarafından ise tektaş yüzükler ile birlikte  kullanılabilmektedir. Bu tercih tamamen kadınlara kalsa da kişiler, bazı beştaş yüzük modellerini  isteseler de tektaş yüzükler ile kullanamamaktadır. 2021 yılında karşımıza çıkan bazen beştaş modellerini tektaş ile kullanılamayan beştaş yüzüklere örnek olarak gösterebilir. 2021 yılında mücevher ve takılarda çeşitli farklılara rastlayabilmek mümkündür. Bu farklılıklar beştaş modellerine de yakından yansımıştır. 


Peki, 2021 yılında farklılık gösteren beştaş modelleri nelerdir?


Prenses Kesim Beştaş Yüzük Modeli

Prenses kesim beştaş yüzük modeli, daha çok romantik kadınların hoşuna gidecek beştaş modelleri  arasında yer almaktadır. Oldukça romantik ve hoş bir görüntüye sahip olan bu yüzük modeli rose, gümüş ve sarı renkleri ile kişilerin dikkatini çekebilmektedir. Prenses kesim beştaş yüzük modelleri hem sade bir alyans ile hem de tektaş yüzük ile rahatlıkla kullanılabilmektedir.


Vintage Beştaş Yüzük Modelleri

Vintage beştaş yüzük modelleri denildiği zaman akla iki şeritli ve sıralı pırlanta tasarımına sahip olan beştaş yüzük modelleri gelmektedir. Klasik beştaş modellerinden oldukça farklı bir yapısı bulunan vintage beştaş yüzük modelleri yuvarlak kesimi ve halkası ile nostaljik seven kadınlar için oldukça ideal bir tercihtir. Bu beştaş modelini alyans ya da tektaş ile kullanmak pek mümkün değildir. Bu nedenle yüzüğün tek başına kullanılması çok daha iyi olacaktır.


Sarmal Beştaş Yüzük Modelleri
Sarmal beştaş yüzük modelleri fazlasıyla yenilikçi bir tasarıma sahiptir. Sıradanlıktan kurtulmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir beştaş modeli olan sarmal beştaş yüzük modelleri, modern tasarımları ile ilgi çekerek kişilerin aşklarını taçlandırmalarını sağlamaktadır. Siz de sıradan beştaş modellerinden sıkılan ve yüzüklerinde farklılık arayan kişilerden biri iseniz sarmal beştaş yüzük modelleri sizin için en ideal yüzük modelleridir. Düz beştaş yüzük modellerinin yerine sarmal beştaş yüzük modellerini tercih edebilirsiniz.


Zümrüt Kesim Beştaş Yüzük Modelleri

Zümrüt, hemen her kadın tarafından beğenilen ve takılan takılar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla zümrüt kesim 2021 yılında beştaş yüzük modelleri arasında yerini almıştır. Zümrüt kesimin kendine has tasarımı, beştaş yüzük modellerine yansıyarak bu yüzük modellerinin çok daha hoş bir görüntüye sahip olmasını sağlamıştır. Eğer siz de sıradanlıktan sıkılanlardasınız zümrüt kesim beştaş yüzük modellerinin tam size göre olduğunu söyleyebilmek mümkündür.


Sarı Altın Beştaş Yüzük Modelleri

Beştaş yüzük modelleri daha çok beyaz altın olarak tercih edilmektedir. Ancak 2021 yılında sarı altın beştaş yüzük modelleri de fazlasıyla popüler hale gelmiştir. Gövdesi sarı, taşları beyaz olan ve oldukça şık bir görüntüye sahip olan beştaş yüzük modellerini tercih ederek eşinizi mutlu edebilirsiniz.


Minimal Beştaş Yüzük Modelleri

Zarif yüzük tasarımı seven kişiler için ideal bir yüzük modeli olan minimal beştaş yüzük modelleri ise farkınızı ortaya koyabilmeniz mümkündür. Söz konusu yüzükleri satın alarak irili ufaklı heykelleri görebilirsiniz.


Zirkon Beştaş Yüzük Modelleri

Zirkon beştaş yüzük modelleri, sıradanlıktan sıkılan ve farklı tasarımlarda yüzükler arayan kişiler için oldukça önemlidir. Gövdesindeki cilalı pilatin kaplı olan bu yüzükte beştaşlar ise olacak şekilde yapılmıştır. Çeşitli renklerdeki zirkon kaplama ile dikkat çeken bu yüzük modellerine hayran kalmamak için değil. Klasik beştaş yüzük modellerinden sıkılan kişiler bu yüzük modellerini rahatlıkla tercih edebilirler.


Zümrüt Taşlı Beştaş Yüzük Modelleri

Zümrüt kesim beştaş yüzük modellerinden bahsetmiştik. Bir diğer beştaş yüzük modelimiz ise zümrüttaşlı beştaş yüzük modeli olacaktır. Beştaş yüzüklerin taşlı kısmının zümrüt taşlardan oluşması bu yüzükleri oldukça farklı bir yapıya büründürmektedir. Yuvarlak ya da zümrüt kesime sahip olabilen bu yüzükler ile farklı bir tarz oluşturabilmek mümkündür.


Opal Beştaş Yüzük Modelleri
Opal beştaş yüzük modelleri, farklı bir beştaş yüzük modeli arayanlar için oldukça ideal. Opal taşlara sahip olan bu yüzük modeli beylerin eşlerine alabilecekleri en iyi beştaş yüzük modelleri arasında yer almaktadır.