2021’de Mücevher Trendleri Nasıl Olacak?

İster gösterişli bir kolye, ister cesur bir çift küpe veya ışıltılı çiviler olsun, takılar her zamankinden daha alakalı hissettiren bir kategori. Harika bir parçanın ruh halini yükselten yetenekleri için söylenecek birçok şey var. En mütevazı WFH eşofmanlarını bile yükseltmeye yardımcı olabilecek basit zevklerden biri olan takılar son derece yoğun bir şekilde talep gören ürünlerdir. En azından takı, Zoom aramalarından oluşan bir maraton için giyinirken bile bu mücevherler ile son derece şık ve etkielyici görüneceğinizi ifade edebiliriz. Biraz yaratıcılık uyandırır ve İlkbahar / Yaz 2021 takı trendlerini dolabınızı canlandırmak için önemli bir referans noktası haline getirir.

Sosyal olarak mesafeli ilk moda ayı, giyimden ayakkabıya ve çantalara kadar tasarımcılar arasında bir inovasyon dalgasını ateşledi. Pek çok etiket, özel gün parçalarının gösterişli hali yerine konfor ve çok yönlülüğe yöneldi. Yine de bir kıyafeti kişisel ve benzersiz hissettiren aksanlara kadar iyimserlik duygusuyla yeni trendler ortaya çıkmıştır.  Gelecek sezonun en önemli takı trendlerine kendiniz şahit olmak için, öne çıkanlara bir göz atmak için bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. 

Silver Streak

2021 trend belirleyiciler arasında birçok mevsim tercih edilen metal olmuştur. Ancak ilkbahar / Yaz 2021 için tasarımcılar gümüş bir çizgi izliyor. Büyük boy zincir bağlantılardan kalın manşet bileziklere ve daracık kolyelere, Louis Vuitton, Hermès ve Chloé gibi moda evleri önümüzdeki sezon gümüşün gerçek bir seçim olduğunu kanıtlıyor.

Kadınsı Mücevherler

0'ler ve 90'ların kapsamlı bir tonu tasarımcı koleksiyonlarına yayıldı ve göze çarpan kadınsı mücevherlerle dikkat çekiyor. Ancak bu trend, zamansız çivilerin ve klasik şeritlerin çok ötesine geçiyor - Carolina Herrera ve Versace gibi tasarımcılar, üst üste yığılmış inciler, düğmeli küpeler ve günlük giyimle süslenmiş bilezikler için bir kasa oluşturdu. Sonuç: son derece sofistike ve çekici tasarımlara sahip olan mücevherler elde edebilirsiniz. 

Zincir

Zincir bağlantılar, şık zincir kolyeler, büyük boy bağlantılar ve yaldızlı bordür kolyelerle İlkbahar / Yaz 2021 için mücevher alanında hüküm sürmeye devam ediyor. Hermès, Victoria Beckham, Jacquemus ve Tod's'un belirttiği gibi bu trend ister bir ifade parçası ister ince bir iplik olsun, estetiği kapsayan bir trend.

Karışık Tasarımlar

Deniz kabukları, madeni para kolyeler ve değerli taşların hepsi son sezonlarda tatil için gidilecek yerler oldu. Ancak ilkbahar / Yaz 2021 için tasarımcılar, koleksiyon hissi veren karma bir ortam görünümü için favorilerini birleştiriyor. Isabel Marant'ın uzun deniz kabuklu kolyelerine, Dior'un asimetrik çekicilik küpelerine ve Zimmermann'ın kendi başlarına koleksiyon parçaları olan taş türleri için taşla süslenmiş bileziklerine bakın.

İnci Küpeler

Modernist inci küpeler, kalıcı gücü olan ve İlkbahar / Yaz 2021 için yavaşlayan başka bir trend. Asimetrik tasarımlardan çağdaş damlalara kadar, Jason Wu, Altuzarra, Marni ve ADEAM, inci küpenin ilkbahar için gücünü kanıtladı.

Metal Mücevherler

Heykelsi metal mücevherler hem keskin hem de cilalı bir okuma şekline sahip ve son yinelemeler daha organik biçimler alıyor. İlkbahar / Yaz 2021 için, çok parlak şekiller yuvarlak ve pürüzsüz bir yönde gelişti. Balenciaga, Sportmax, Jil Sander ve JW Anderson sezonun en iyilerinden bazılarını piyasaya sürdü.

Büyük Küpeler

İster Valentino ve Ulla Johnson gibi asimetrik bir set olsun, ister tek başına bir Ellery'den olsun, anlık bir ruh hali artışı için tek küpeden daha iyi bir takı trendi yoktur. Bu, ışıltılı metallerden ham taşlara ve süslü tasarımlara kadar sayısız zevke hitap eden başka bir sürüklenmenizi sağlayacak eşsiz tasarımda küpelerdir.