Altın Bileklik Nasıl Temizlenir?
Altın bileklik nasıl temizlenir sorusu kadınların günlük yaşamda çok sık kullandıkları altınlarda renk solması nedeniyle gündeme gelen bir konudur. Dal Kuyumculuk olarak size harika bileklik modelleri sunmanın yanı sıra altın bileklikler konusunda nasıl temizlik gerçekleştirebileceğinizi de açıklıyoruz!
Altın, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra parlak sarı rengini alan oldukça değerli madenlerden bir tanesidir. Kadınların takı ve özellikle de bileklik olarak kullandığı altın, zamanla deforme olarak rengini ve parlaklığını kaybeder. Tam da bu noktada altın nasıl temizlenir sorusu akıllara gelir. Zira altın temizliği bilekliklerin parlak ve gösterişli hallerine geri dönmelerini sağlayan işlemler olarak kabul edilir. Sizler için hazırladığımız altın temizleme rehberinde en hassas bilekliklerinizi dahi kolayca eski hallerine döndürebileceksiniz.
Evde Altın Temizleme İşlemleri
Kararan altın takılarınızı parlatmak için evde altın parlatma yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Çeşitli karışımlar ve bir fırça yardımı ile temizleyebileceğiniz altınlarınızı en etkili temizleme yöntemleri şunlardır.
Diş Macunu ile Altın Parlatma
Dal Kuyumculuk’u tercih ederek aldığınız tasarım bileklik ve çocuk bileklik modelleri kaliteli altından üretildiği için bu modellerde kararma olması oldukça normaldir. Ancak bu kararmanın giderilmesi için çok basit bir yöntem olan diş macunu ile temizlemeyi tercih edebilirsiniz. Yumuşak yapıdaki diş fırçanızın üzerine az miktarda diş macunu sıktıktan sonra bilekliği çok sıkı olmamak koşulu ile iyice fırçalayın. İyice fırçaladıktan sonra bilekliğinizi ılık su ile durulayın. Durulama işlemini takiben yumuşak bir bezle kurulama işlemi yapın. Altın bilekliğiniz artık eskisi kadar parlak!
Kaynatma Yöntemi ile Temizlik
Altın temizleme dendiğinde hemen herkesin aklına ilk gelen yöntem kaynatma yöntemidir. Altın bilekliklerin arasında biriken kir ve artıkların kolayca çıkarılmasını sağlayan kaynatma yöntemi için bir tencerenin için su koyup takıları da içine koyarak kaynatın. Su iyice kaynadığında 3 dakika bekleyin ve altın bilekliklerinizi suyun içinden çıkarın. Bu aşamada altın bileklikler çok sıcak olabilir. Elinizi yakmamaya dikkat edin. Sonrasında bilekliklerinizi yumuşak bir bez yardımı ile kurulayarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.
Beyaz Sabun ile Altın Temizliği
Altın takılarınıza zarar vermeden onları temizlemek istiyorsanız size önerebileceğimiz en iyi yöntemlerden bir tanesi de beyaz sabun kullanarak altın temizliği yapmanızdır. Bunun için beyaz sabunu bir fincan hacminde olacak şekilde rendeleyin. Rendelenmiş beyaz sabunu bir litre suyun içine boşaltın ve bir fincan kadar amonyak ekleyerek karıştırın. Karışıma altın takılarınızı yatırın. Her takının 30 dakika boyunca karışımda beklediğinden emin olun. 30 dakika sonunda karışımın içinden aldığınız altınları ılık su ile durulayın. Yumuşa bir bez yardımı ile kuruladığınız takılarınızı gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.
Altın Temizliğinde Kuyumcu Seçeneği
Altın bileklikleriniz konusunda parlatma işlemi yaptırmak istediğinizde evde pek çok alternatifi değerlendirebilirsiniz. Ancak bunun yerine işinizi uzmanına bırakmak ve daha kaliteli sonuçlar almak istediğinizde Dal Kuyumculuk hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kuyumculuk sektöründe uzun yıllardır hem satış hem de bakım işlemleri gerçekleştiren firmamız altın bileklik ve diğer takılarınız ile alakalı taleplerinizi karşılar. Altın takılarınızın ömrünü uzatan ve görsel kalitesini arttıran temizlik hizmetleri ile Dal Kuyumculuk fark yaratmayı başarır. Peki, Dal Kuyumculuk ile altın temizleme süreci nasıl ilerler?
Altın takılarınızı deneyimli ekibimize teslim ettiğinizde yapılacak işlemle ilgili bilgilendirilirsiniz. Daha sonra takılar işlem görmek üzere bakım merkezimize alınır. Bakım merkezimizde çok özel temizlik malzemeleri ve ekipmanları ile temizlenen altın takılar parlak hali ile sizlere teslim edilir.
Altın Temizleme Neden Önemlidir?
Dal Kuyumculuk olarak altın satın alan müşterilerimizi altın temizliği konusunda bilgilendirmeyi bir borç biliyoruz. Bu anlamda altın temizliğinin önemini açıklamak gerekirse temizlik, altının ömrünü uzatır. Zira kirli ve pis altını hiç kimse kullanmak istemeyeceğinden değişim kaçınılmaz olur. Bunun yanı sıra pislik altının yapısında bozulmalara neden olabilir. Bu bozulmaları önlemek adına sizlere önerimiz düzenli aralıklarla temizlik yapmanızdır.
Altın temizliği sayesinde daha gösterişli takılara sahip olacağınızı da söyleyebiliriz. Zira altının en önemli özelliği gösterişli ve parlak olmasıdır. Kirlenmiş altın parlaklığını kaybeder. Dal Kuyumculuk ayrıcalıkları ile altın satın almak ve parlak bir takıya sahip olmak çok kolay. Detaylı bilgi için bizi arayın.