Bir Kıyafet İçin Doğru Takı Nasıl Seçilir?

Takı, bir kıyafetin resmiyetini güçlendirmeye, sade veya nötr bir kıyafete ilgi ve odak noktaları getirmeye yardımcı olabilir veya başka türlü sıkıcı olabilecek herhangi bir kıyafete biraz renk ve parlaklık katabilir. Takı, her güzellik severin koleksiyonunda ihtiyaç duyduğu zamansız bir aksesuar klasiğidir. Bununla birlikte, belirli bir kıyafeti, gösteriyi çalmadan geliştirmeye yardımcı olan doğru mücevherlerle eşleştirmek zor olabilir. Kıyafetleri ve takıları eşleştirmekle uğraşmanıza gerek yok. Gittiğiniz her yerde bakışları üzerinize çekecek dengeli bir görünüm oluşturmak için herhangi bir kıyafet için doğru takıyı nasıl seçeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Boyun Çizgilerine Dikkat Edin

Takıları çakışan bir yaka ile eşleştirirseniz, tüm görünümünüz atılabilir. Bununla birlikte, boyun çizginizi tamamlayan doğru kolyeyi takarsanız, her yönden zenginleşen bir görünüm için kıyafetinizi vurgulayabilirsiniz.

Askısız bir elbise veya tüp üst giyiyorsanız, onu boynunuza sıkıca oturan kalın bir gerdanlık veya kolye ile eşleştirin. Kolsuz gömlekler ve tek kollu elbiseler, karmaşık bir tasarıma sahip kalın, sallanan kolyelerle tamamlanıyor. Yüksek boyunlu veya yakalı bir gömlek giyiyorsanız, ince bir zincir kolye üzerindeki daha büyük bir kolye ucu ile eşleştirin. Düşük boyunlu gömlekler veya elbiseler, yakanızın şekline uyan daha kısa zincirlerle giyilmelidir.

Baskı Şekillerini Eşleştir

Takıları giysilerle eşleştirmek söz konusu olduğunda pek çok insanın düşünmediği bir şey de, küpelerinizin veya kolyenizin şeklinin kıyafetlerinizdeki tasarımın şekline uyması gerektiğidir.

Bu ipucu yalnızca kalın desenli veya desenli bir gömlek veya elbise giydiğinizde geçerlidir. Bunu yaptığınızda, sadece kıyafetinizin baskısı şeklinde kolye uçları olan kolye ve küpeler takmalısınız. Örneğin, yuvarlak halka küpeli bir elbise üzerinde asla açılı çizgileri eşleştirmeyin.

Resmi Etkinlikler İçin Daha Fazlası Her Zaman En İyi Değildir

Resmi bir elbise giyip süslü bir etkinliğe giderken mücevherlerinizi kıyafetinize uyacak şekilde çalmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Aksine, genellikle bunun tersi doğrudur.

Çoğu zaman, basit, küçük mücevherler uzun, süslü önlükler veya diğer resmi kıyafetlerle en iyi sonucu verir. Odağı resmi kıyafetinizden ayırmadan kıyafetinize ince bir hava katmak için elmas küpe gibi parlak zarif takıları deneyin.

Bilezik Tercih Edin

Kıyafetlerle birlikte takılacak bileklikleri seçmenin iyi bir kuralı, kollarınız ne kadar uzunsa, o kadar az bileklik takmanız ve bu bilekliklerin o kadar ince olması gerektiğidir.

Kalın deri manşet bilezikler, kolsuz elbiselerle eşleştirildiğinde harika görünür. İnce, narin zincir bilezikler, uzun kollu kazaklarla daha iyi çalışır. Kollarınız dirseklerinizi aşarsa, bileziğinizi çok basit tutun veya bir tane takmayı tamamen atlayın.

Uzun Kolyeler Seçin

Uzun kolyeler, aksi takdirde şekilsiz veya kutulu görünmenize neden olabilecek bir görünümü dengelemek için harika bir yol olabilir. Bol giysiler sizi gerçekte olduğunuzdan daha kısa veya daha geniş gösterebilir, ancak uzun bir kolye ile eşleştirildiğinde harika görünür.

Örneğin bir tişört elbise veya başka bir gevşek elbise giyiyorsanız, uzun zincirli bir kolye ve büyük bir kolye ucu ile eşleştirmek, görünümünüze uyum ve denge katmanıza yardımcı olabilir

Cesur Kıyafetler ile Cesur Kolyeler Seçin

Cesur bir kıyafet giyiyorsanız, ezici bir görünümden kaçınmak için onu basit, basit mücevherlerle eşleştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu akılda tutulması gereken harika bir kural olsa da, her zaman geçerli değildir.

Bazen cesur bir kıyafeti cesur mücevherlerle eşleştirmeyi denemek harika olabilir. Diğer zamanlarda bu bir felaket olabilir. Farklı görünümler denemeye istekli olmalısınız; denemekten asla korkmayın, yoksa harika bir şeyi kaçırabilirsiniz. Cesurca basılmış bir elbiseyi kalın bir kolye veya sallantılı küpelerle eşleştirmeyi seçerseniz, görünümünüzün tuhaf ve şık görünmesini sağlamak ve dalgalı ve fırlatılmış bir görünümden kaçınmak için parçaların şekil ve renklerinin tamamlayıcı olduğundan emin olun.

Takıları bir kıyafetle eşleştirmek sinir bozucu olabilir ve yanlış yapıldığında tüm görünüşünüzü mahvedebilir. Bununla birlikte, bu gönderideki ipuçlarını kullanarak, zamandan ve hayal kırıklığından tasarruf etmek ve muhteşem görünümleri bir araya getirmenize yardımcı olmak için herhangi bir kıyafet için doğru takıyı zahmetsizce nasıl seçeceğinizi öğrenebilirsiniz .