En Pahalı 10 Mücevher Markası

Mücevher, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de oldukça önemli aksesuarlardan bir tanesi olmayı başarır. Bu nedenle hediye alırken veya sevdiğiniz için bir takı beğenirken görselliği kadar markası ve kalitesini de dikkate almanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere dünyanın mücevher satan ve bu alanda dudak uçuklatan rakamlar telaffuz edilmesine neden olan 10 markasını tanıtacağız. İşte karşınızda dünyanın en pahalı 10 mücevher markası!

10 - Chopard

Swiss markalı saatlerin ve pahalı mücevherlerin satışını gerçekleştiren Chopard adını sık duymadığınız ama zenginlerin en çok tercih ettiği mücevher markalarından bir tanesidir. En sıradan takılarda dahi hakiki taşlar kullanan ve 18 karat altın ile harikalar yaratan bu marka mükemmelliğin detaylarda gizli olduğu düşüncesi ile hareket ediyor. Üstelik en ufak takı ürünlerinde dahi kendi markasını yansıtmaktan çekinmeyen Chopard listenin 10. Sırasında yer almayı başarıyor.

9- Mikimoto

1893 yılında kurucusu Kokichi Mikimoto’nun Japonya’da takı işi ile ilgilenmeye başlaması ile markanın serüveni yazılmıştır. Kültürel incilerin mucidi adı ile bilinene markanın farklı inci tasarımları ile mücevher sektörüne son verdiği biliniyor. İpek ip kullanımı ile birlikte birbirinden özel taşların işlenmesini sağlayan markanın her parçasında eşsiz tasarımları gözlemlemek mümkündür. Şıklığı basit dokunuşlarla sunmayı yakalayan Mikimoto listenin 9. Sırasında yer alıyor.

8- Bvlgari

Parfüm, giyim ve takı alanında dünyanın en önemli markalarından bir tanesi olan Bvlgari 1884 yılından bu yana kadınların aklını başından alan tasarımlar ortaya çıkarır. Modanın kalbinin attığı yerde Roma’da kurulan bu marka renkleri, çiçekli motifleri ve meyve tasarımlarını da kullanaran 18 ayar altın üzerine harika işlemeler yapar. Dünyanın en önemli takı markalarından biri olan Bvlgari listenin 8. Sırasında yer almayı başarıyor.

7- Piaget

Piaget, İsviçre’de bir saat üreticisi olarak kurulan ve zaman içerisinde mücevher sektörüne de giriş yaparak birbirinden özel tasarımlara imza atan bir markadır. Zarif takıları kullanıcıları ile buluşturan ve her stile uygun seçenekler sunması sayesinde dillere destan bir marka olan Piaget; gül tasarımları ile bilinir. Dünyanın en pahalı markaları arasında bulunan Piaget listede 7. Sırayı almayı başarıyor.

6- Graff

Zenginler arasında en popüler mücevher markalarından bir tanesi olan Graff; zarif tasarımları ve göz kamaştıran taş kullanımları ile hemen herkesin ilgisini çekiyor. Genellikle büyük taş kullanımı ile ortaya çıkarılan tasarımların dikkat çekici özelliklerini yansıtan Laurence Graff’ın markası listemizin 6. Sıraısnda yer alıyor.

5- Tiffany

Tiffany her yaştan insan için birbirinden özel seçenekler sunarken 1837 yılından bu yana mücevher konusunda da harikalar yaratmayı başarıyor. Göz alıcı tasarımlar ve minimalist dokunuşlarla sizlere vazgeçilmez takılar sunan Tiffany sayesinde ortamın en şık insanı olabilirsiniz. Listemizin 5. Sırasında yer alan bu marka ile zarafet yakalamak çok daha kolay!

4- Buccellati

Dünyanın en pahalı mücevher markaları sıralamasında ilk sıraya doğru yaklaşırken zirve oldukça kızışıyor. İtalyan altını ile adından söz ettirmeyi başaran Buccellati Roma tarzını yansıtarak bir İtalyan markası olduğunu kanıtlıyor. Matlığı ve ışık efektlerini fazlası ile kullanmayı başaran markanın bilezikler konusunda ön plana çıkması 4. Sırayı almasını sağlıyor.

3- Van Cleef & Arpels

Arpels ve Cleef adlı girişimcilerin ortaya çıkardığı Fransa merkezli bu marka mücevher konusunda bir dünya devi olmayı başarıyor. Takı tasarımlarında doğanın sadeliğini ve zarifliğini kullanmayı arzu eden markanın hayvan motiflerini de zaman zaman tasarımlarına yansıttığını görebilirsiniz. Canlı tasarımlarla dünyanın en iyileri arasında yer alan Van Cleef & Arpels listemizin 3. Sırasında!

2- Cartier

Takı ve mücevher konusunda dünyanın en köklü markalarından bir tanesi olan Cartier, 1860 yılında kurulmuş ve o günden bu yana seçkin eserler ortaya çıkarmıştır. Kraliyet ailesinin takılarını tasarlayan ve 7 milyon dolarlık elmas takı satışı ile adından söz ettiren Cartier sıradan olmadığını listemizin 2. Sırasını alarak kanıtlıyor.

1- Harry Winston

Dünyanın en pahalıları listesinde bir numarayı alan Harry Winston markası 1 asra yakın geçmişi ile daima enleri elde etmeyi başarmıştır. Dünyaca ünlü zenginlere takı ve mücevher tasarlayan markanın tasarımları ve ince işçiliği ile adından söz ettirdiğini bilmeyen yok.