Filmlere İhtişam Kazandıran Mücevherler


Mücevherler kadınların en çok tercih ettiği takı ve aksesuarlar arasında yer almaktadır. Pek çok kadın kombinlerini son derece kusursuz bir hale getirmek için birbirinden farklı tasarımlara ve özelliklere sahip mücevherleri tercih edebilmektedir. Bu doğrultuda film ve dizilerde de birbirinden farklı renk, deseni tasarım ve şıklıkta pek çok mücevherin tercih edildiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Söz konusu mücevherler film ve dizileri izleyen pek çok kadının hayalini süslemekte ve kendilerine hayranlık uyandırmaktadır. Bu doğrultuda sizlerin de merak ettiği ve film ve dizilerde alan birbirinden eşsiz mücevheri sizler için derledik. Şimdi gelin filmlere ihtişam kazandıran birbirinden şık mücevherleri hep birlikte inceleyelim.


Oceans 8-Cartier

Kadınların oldukları gibi görünmeleri gerektiğini hemen her an hissettiren Cartier, Ocean 8 filminde ki kullanılan tüm mücevherleri tasarlayan tek tasarımcıdır. New York’ta ki Maison de Cartier’in filmin en önemli sahnesi boyunca ziyarete kapatılması ile birlikte mücevherevi filmde oyunculardan adeta rol çalan bir parça haline gelmiştir. 1931 yılında Cartier tarafından özel olarak tasarlanan 136.5 karatlık beyaz ve mavi pırlantalı kolyenin replikası filmde ki karakterler ile tekrar can bulmuştur.


Pretty Woman-Fred

Julia Roberts ve Richard Gere’nin başrollerinde yer aldığı film  Pretty Woman’da Gere operaya gitmeden önce Robert’a Fred imzalı 250.000 dolarında elmas ve yakut dizili olan mücevheri hediye etmektedir. Son derece göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olan söz konusu mücevher pek çok kadının ilgisini çekmeyi başarmıştır.


Breakfast a Tiffany’s-Tiffany & Co

Filmin bir sahnesinde taksiden inen Hepburn büyük küpeler, inciler ve gösterişli bir taç ile göz kamaştırıcı bir görünüm sahiptir. Givenchy imzalı küçük ve siyah elbisesi ile son derece şık bir görünüme sahip olan Hepburn hem şıklığı hem de mücevherleri ile adından söz ettiren bir karakterdir.


Gentlemen Prefer Blondes-Harry Winston

Marilyn Monroe’nin mücevher marşı performansı olan Diamond Are A Girls Best Friend kulakların pasını silerken eşsiz ve çarpıcı mücevherler ise göz dolduruyor. Adeta gözleri kamaştıran parıltı da olan mücevherlerden en çok dikkat çekeni Marilyn Monroe’nin boynunda ki armut kesim satı elmas kolye.


Jackie-Piaget

Sembolizmin ve tarihin son derece önemli olduğu düşüncesine inan Jackie Kennedy, mücevherlerin de bir saygınlığı olduğuna inanmaktadır. Bu doğrultuda ‘Mücevherler çığır ağar ve bana göre her birinin kendine özel değeri vardır’ diyen Jackie Kennedy, birbirinden şık ve göz kamaştıran kıyafetlere sahip olan Jackie, en şık mücevherleri ile de göz doldurmaya devam etmektedir. Filmde kullanılan mücevherlerin tasarımı için Piaget ile çalışılmıştır.


Marie Antoinette-Fred Leighton

Sofia Coppola’nın çektiği üçüncü film olan Marie Antoinette, adeta masalsı bir güzelliğe sahip olan modern bir klasiktir. Versay Sarayı’nda çekilmiş olan film de birbirinden şık ve eşsiz mücevherler kullanılmıştır. Fred Leighton’un New York’ta ki Vintage mağazasından alınan mücevherler filmi izleyen herkesi kendine hayran bırakıyor. Kalp kesim bir nişan yüzünü ve ay yıldızlı küpeler filmin en çok dikkat çeken mücevherleri arasında yer almaktadır.


The Great Gatsby-Tiffany & Co

The Great Gatsby filminin Kostüm tasarımcısı olan Catherine Martin’in filmde kullandığı parçalar Tiffany & Co işbirliği ile oluşturulmuş olup son derece göz kamaştırıcı ve muhteşem bir görünüme sahiptir. 1920’li yılların ihtişamını yansıra ince ve elmas işlemelerinden oluşan aksesuarlar daha sonra New York’ta bulunan Tiffany & Co vitrininde sergilenmiştir.


Anna Karenina-Chanel

Dönemin en çok izlenen filmlerinden bir tanesi olan söz konusu filmde Anna Karenina’da ki eşsiz parçalar Chanel ortaklığı ile oluşturulmuştur. Elmas kolye ve büyük ve büyüleyici inciler Chanel tarafından filme özel olarak üretilmiştir. Filmin kostüm tasarımcısı olan Jacqueline Durran’ın yaptığı açıklamaya göre inci ve elmasların değeri 2 milyon dolar değerindedir.