Gelinlik Modelleri ile Tercih Edilebilecek Takılar

Gelinlik ve evlilik her kızın hayal ettiği anlardır. Bu nedenle kişiler o değerli anların en kusursuz şekilde sonlanmasını ve kusursuz bir güzelliğe sahip olmayı düşlerler. Bu doğrultuda gelinliğin bir tamamlayıcısı olarak ise şık ve birbirinden eşsiz takılar tercih edilmektedir. Gelinlere eşsiz bir ışıltı katacak olan takılar gelinin tarzına, zevkine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak bu en özel ve en değerli anda takı tercih ederken gelinlik modellerinin göz önüne alınması gerekmektedir. Peki, hangi gelinlik modeli ile hangi takılar tercih edilmektedir? İşte cevapları…

Straplez Gelin Modelleri ile Tercih Edilebilecek Takılar

Omuzlarına ve fiziğine güvenen pek çok kadın oldukça şık bir görüntüye sahip olan straplez gelinlik modellerini tercih etmektedir. Açık hava düğünü tercih edecek olan gelinler ise omuzlarına şık bir kürk alarak göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olabilirler. Bunun dışında saçınızı dağınık ya da sıkı bir topuz yaptırarak boynunuzun ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Boynunuz ve omuzlarınız komple açık olacağı için takılarınızı dilediğiniz kadar gösterişli takılar tercih edebilirsiniz. özellikle az drapeli, sade, az dantelli bir gelinlik tercih ettiyseniz elmas, parıltılı taşlar, inciler ile süslü kalın setler tercih ederek şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun dışında son zamanların modası haline gelen tasma kolyeleri takın seçenekleriniz arasında bulundurabilirsiniz.

İnce Askılı Gelinlikler ile Tercih Edilebilecek Takılar

İnce askılı gelinlik tercih etmek isteyen ve gösterişi seven gelinler görkemli ve gösterişli kolyeler ile ön plana çıkabilirler. İnce ya da kalın fark etmeksizin her türlü kolye modelini ince askılı gelinlikler ile tercih edebilmek mümkündür. Eğer kolye takmak istemiyorsanız ihtişamlı büyük kolyeler takarak da ince askılı gelinliler ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer ince askılı gelinlikler ile kombinezon şeklinde bir yaka tercih edecekseniz küpelerinizi yakut ve zümrüt gibi taşlardan tercih edebilirsiniz. küpe modeli olarak ise son zamanlarda oldukça moda hale gelen ear cuff modelleri kullanabilirsiniz.

Kalın Askılı Gelinlikler ile Tercih Edilebilecek Takılar

Kalın askılı gelinlikleri tercih ediyorsanız boynunuzu ve kulaklarınızı mutlaka boş bırakmalısınız. Çünkü kalın askılı gelinlikler keskin bir kesime sahiptir. Bu da gelinliğin dekolte bölgesine de sert bir hava katmaktadır. Ancak bu konuda tercih gelinlerin zevkine kalmış. Eğer illa kolye takmak istiyorsanız ince suyolu bir kolye tercih edebilirsiniz. Bunun dışında oldukça gösterişli yüzükler, şahmeranlar ya da bileklikler takarak hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Eğer takı olarak gelin setini kullanmak istiyorsanız inci kolye ve inci küpe seti ile gelinliğin sertliğini yumuşatabilirsiniz. Ayrıca gelin tacı ve gelin takıları ile de hoş bir görüntü oluşturabilmek mümkündür.

Kapalı Yaka Gelinlikler ile Tercih Edilebilecek Takılar

Hakim yaka gelinlikler ile sade takılar tercih etmek çok daha doğru bir davranış olacaktır. Bu gelinlikler ile genelde kolye tercih edilmez. Gösterişli ve büyük küpeler ya da inci ve kibar küpeler kapalı yaka gelinlikler ile oldukça hoş bir görüntü oluşturacaktır. Gelinlik tacı ya da takısı tercih ederken küpeleriniz ve gelinliğinizin deseni ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Gösterişli bir gelinlik ve gösterişli küpeler tercih ettiyseniz gelin tacınızın daha sade olması çok daha hoş bir görüntü oluşturmanıza neden olacaktır.

Tek Omuzlu Gelinlikler ile Tercih Edilebilecek Takılar

Tek omuzlu gelinlikler takı tercihi için gelin adaylarını biraz zorlayabilir. Ancak doğru ipuçları ile tek omuzlu gelinlikler için doğru takıları tercih ederek şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Tek omuzlu gelinlikler ile mümkün olduğunca kolye takmamalısınız. Kolye yerine bileklik, bilezik, küpe ve gösterişli yüzükler tercih edebilirsiniz. Gelinliğin tek omuzlu olan bölümünde eğer taşlar bulunuyorsa takı taşı tercih ederken bu taşlardan faydalanabilirsiniz. Eğer taşsız bir gelinlik kullanacaksanız zümrüt, yakut gibi değerli taşlar ile oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Gelinlikler ile Tercih Edilebilecek Takılar

Sırt dekolteli takılar genellikle kapalı yakalı olmaktadır. Sırtına güvenen gelinlerin tercih ettiği bu gelinlik modelleri ile sırt aksesuarları tercih edilebilmektedir. İnce zincirler ya da pırlantadan zarif takılar ile sırt dekoltesi oldukça şık bir hale getirebilir.