Hayatınızı Renklendiren Mücevher Modelleri

Takı ve mücevher modelleri görünümü iyileştirmenin yanı sıra bir statü göstermenin bir yolu olarak yüzyıllardır giyilmiştir. Ahşap ve çimen gibi doğal unsurlardan yapılan ham mücevherlerden, kraliyete uygun değerli metaller ve değerli taşların kullanıldığı kaliteli parçalara kadar mücevherler, binlerce yıldır görünümünüze eklemek için iyi bir yol olmuştur.

Neyse ki bugün, aralarından seçim yapabileceğimiz geniş bir stil yelpazemiz var. Ucuz kostüm mücevherlerinden çok pahalı elmaslar ve altınlar, kolyeler, bilezikler ve küpeler akla gelebilecek her boyut ve biçimde yapılır.

Takı, görünümü iyileştirmenin yanı sıra bir statü göstermenin bir yolu olarak yüzyıllardır giyilmiştir. Ahşap ve çimen gibi doğal unsurlardan yapılan ham mücevherlerden, kraliyete uygun değerli metaller ve değerli taşların kullanıldığı kaliteli parçalara kadar mücevherler, binlerce yıldır görünümünüze eklemek için iyi bir yol olmuştur.

Çoğumuz genellikle bir düğüne, partiye veya gündelik kıyafete ne tür bir mücevherin uygun olacağına dair bir ikilem içindeyiz. Mücevheratta geniş seçenekler göz önüne alındığında, çoğunlukla yanlış tipler seçeriz ve bu da sonuçta genel görünümü bozar. Bu tür hatalardan kaçınmak için takı tasarımı eğitimi önemlidir, böylece takı seçimi ve eşleştirmesi konusunda temel anlayışa sahip olursunuz. Aşağıda, kıyafetinize uygun aksesuarları nasıl seçeceğinizle ilgili birkaç yönerge bulunmaktadır.

Neyse ki bugün, aralarından seçim yapabileceğimiz geniş bir stil yelpazemiz var. Ucuz kostüm mücevherlerinden çok pahalı elmaslar ve altınlar, kolyeler, bilezikler ve küpeler akla gelebilecek her boyut ve biçimde yapılır. Herkes takı takmayı sever, ancak seçtiğiniz takıların şeklinin ve tarzının görünüşünüzü güzelleştirmek için gerçekten işe yarayacağını biliyor muydunuz? İşte belirli özelliklerinizi ve şeklinizi tamamlayacak takıları seçmeye ilişkin bazı ipuçları:

Kolyeler

Giyim gibi kolye stilleri de izleyicilerin boyunuza ilişkin algısını değiştirmeye yardımcı olabilir. Çok kısaysan ve senden daha uzun olduğun algısını vermek istiyorsan daha uzun kolyeler tercih et. V şeklindeki veya Y şeklindeki lariat kolyeler görünümünüzü uzatabilir.. Bu şekiller ve uzunluklar gövdenizi isteyecek ve daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Küpeler

Küpeler yüzünüzün şekline doğru veya ters yönde etki edebilir. Yüzünüzün şekline bağlı olarak, şekildeki önemsiz kusurları vurgulamak için belirli küpe stillerini kullanabilirsiniz. Yüz şekillerinden bahsettiğimizde, yuvarlak, dikdörtgen veya kalp şeklinde, oval veya kare şeklindeki temel şekillere atıfta bulunuyoruz. Oval şekilli bir yüze sahip olanlar en şanslı olanlardır çünkü hemen hemen her stile sahip olabilirler ve iyi görünebilirler. Yüzleriniz yuvarlaksa dolgunluğu vurgulamak istemezsiniz, bu nedenle büyük düğme tarzı küpelerden veya halkalardan uzak durmak istersiniz. Uzun küpeler veya kare veya dikdörtgen şekilli yüzünüzü uzatmanıza yardımcı olacaktır.

Bilezikler ve Yüzükler

Konuştuğunuz zaman veya ellerinizin etrafında oturduğunuzda çoğu zaman yüzünüzün yakınındadır, bu yüzden bilekliklerinizi ve yüzüklerinizi yüzünüze ve ellerinize iltifat edecek şekilde seçmek istersiniz. Ayrıca, bilezik seçerken işaretlerinizi ve büyük kemikli mi yoksa küçük kemikli mi olduğunuzu dikkate almak istersiniz. Eğer minyon iseniz, büyük tıknaz bilezikler size garip gelebilir, bu yüzden narin ince bilezikler gitmenin yolu olabilir. Öte yandan, kemikleriniz büyükse ve hatta orta büyüklükte iseniz, geniş bir bileklik veya bir bilezik yığınıyla en iyi şekilde görünebilirsiniz.

Yüzük seçerken parmağınızın şeklini düşünmek istersiniz. Uzun ve zarif mi yoksa kısa ve kalın mı? Her iki durumda da yüzüğünüzün parmak ekleminin üzerinden geçmediğinden emin olmak istersiniz çünkü bu sadece rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda nadiren herhangi bir elde iyi görünür.

Parmaklarınız eminse, parmaklarınızın kısalığını vurgulamak istemediğiniz için daha küçük narin halkalar seçmek istersiniz. Oval ayarlı halkalar en iyi görünme eğilimindedir. Uzun parmaklarınız varsa, o zaman yuvarlak ayarlar ve geniş bantlar muhtemelen size en iyi şekilde görünecektir. Takı seçerken, sevdiğin şeyi seçmek için daima hatırla! Kendinizi güzelleştiren ve kendinizi iyi hissettiğiniz takıları bulmak, herhangi bir kıyafet için mükemmel bir tamamlayıcıdır.