Kara Cuma- Black Friday Mücevher İndirimleri

Her sene birbirinden renkli ve özel görüntülere ev sahipliği yapan gelenekleşen black friday fırsat günleri üretici ve mücevher meraklılarını bir araya getiren fuar etkinliğidir. Mücevher fırsat günleri yılbaşı, sevgililer günü ve anneler günü gibi alışveriş ve hediye almanın en yoğun dönemlerinde yılda birkaç defa düzenlenen büyük organizasyonlardır.

Özellikle yeni yıl ve sevgililer günü alışveriş adreslerinden olan black friday mücevher indirim günleri birçok meraklıya indirimli alışveriş imkânı sunmaktadır. Pırlanta takılar bu etkinliklerin en çok ilgi gören tasarımları arasında yer almaktadır. Black friday indirim günleri kapsamında %70 oranlarına kadar varan süper indirimler ile pırlanta, elmas ve zümrüt gibi değerli taşların olduğu ürünler üretici ve toptancı firmaların katılımı ile mücevher severlerin beğenisine sunuluyor.

Yüzde 70’ e Varan İndirimler

Black friday fırsat günlerinde üretici ve toptancı firmaların stok ve ihraç fazlası olan ürünleri %70’ e kadar varan büyük indirimler ile satacağı mücevher fırsat günleri etkinliğinde her bütçeye ve her zevke hitap eden ürünler bulunmaktadır.

Genel olarak kalite bakımından oldukça düşük olan ürünlerin gayet iyi indirimler ile satışa çıktığı bu etkinlikler de 7’ den 70’ e herkese hitap edecek ürünler bulunmaktadır. Ünlülerin de akın ettiği black friday mücevher fırsat günleri mücevher severlerin oldukça yoğun ilgisi ile karşılanmaktadır.

Pırlanta Çadırı Nedir?

Pırlanta çadırı belli başlı pırlanta ve altın markalarının belli tarihlerde düzenlemiş olduğu indirimli mücevher satmak için düzenlediği bir etkinliktir. Pırlanta çadırında bulunan firmalar çadıra gelen ziyaretçilere sınırsız yeme- içme hizmetinin yanında servis hizmeti de sunmaktadır.

Genellikle geçmiş dönemlerden stoklarda kalmış olan tasarımları büyük indirim ile satışları sağlanarak her bütçeye göre fiyat planlaması yapılmaktadır. Black friday indirim günlerinin İlk günlerinde ellerinde olan stok fazlası ürünler satışa çıkarılırken stokların erimesi durumunda pırlanta çadır etkinliği için düşük kalitede ürünler üretilip satışa sunulur.

Ücretsiz Onarım Standı

Mücevher indirim günlerinde çadırlarda ziyaretçileri bekleyen en büyük sürpriz de ücretsiz bakım ve onarım yapan standlardır. Bu standların içerisinde eskimiş, kopmuş ve parlaklığını kaybetmiş mücevher ve takılarınızın onarım ve cilalama işlemleri ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Her bütçeye ve her zevke uygun olan yüzük, küpe, kolye ve set bulmanız mümkündür.

Pırlanta Zarar Ettirir Mi?

Pırlanta doğada bulunan en değerli madenler arasında yerini yüzyıllardır korumaktadır. Şekillendirilmesi diğer değerli madenlere göre biraz daha zor ve dikkat gerektiren bir iş olduğu için pırlantanızı satmak istediğiniz zaman değerini taşın işçiliğine ve kalitesine göre alırsınız. Bu sebeple dikkat etmeniz gereken en temel şey işçilik, pırlantanın renk ve berraklık kalitesidir. Elmasın usta ellerden çıkıp pırlantaya dönüşmesi pırlantanın değerinin katlanmasına neden olmaktadır.

Düzgün bir işçilik ile işlenemeyen pırlanta ana işlevi olan can alıcı güzelliğini ortaya koyamaz. Böylece değerinin çok altında bir fiyatla piyasada kendine yer bulur. Pırlantanızın işçiliğini göz önünde bulundurup pırlantanızın işçilik kalitesini bilirseniz hem alırken hem de satarken zarara uğramamanız için size faydalı olacaktır.

Örneğin; 57 faset kullanılarak usta el işçiliği kullanılarak tasarımı yapılan pırlantanız ham halinden daha pahalıya alıcı bulacaktır. Pırlantaların size özel olarak üretilmiş olması ticaret esnasında pırlantanızın değerinde değişikliklere sebep olabilir. Bu sebeple pırlantanızı alırken ve satarken iyice düşünmelisiniz. Kar elde etmek için pırlanta satın alıyorsanız düzgün işçiliğe sahip ve yuvarlak kesim olan pırlantaları tercih etmeniz zarar etmemeniz için çok büyük bir adım olacaktır. En kötü olasılık satışı daha fazla olduğu için hızlı ve daha az zararla satabilirsiniz.

Pırlanta da zarar etmemek için büyük oranda fayda sağlayacak en iyi ve önemli husus pırlantayı satmaya kalktığınız zaman kolay satılabilen yüksek renk kalitesine sahip olan ürünleri tercih etmeniz olacaktır. Bir diğer husus pırlanta satın alırken satın aldığınız kişiden garanti istemek sizin için en güvenli adım olacaktır. Pırlantalar genellikle takı malzemesi olarak görüldüğünden dolayı sadece değeri fiyatına alınmak istenecektir. Bu sayede işçiliği hiçbir önem taşımayacaktır. Pırlanta takınıza sadece taşına göre değer veren bir satıcıya göstermeniz sizin için zarardan başka bir şey değildir. Pırlanta piyasası hakkında bilgi sahibi olmak sizi zarardan korumaktadır.