Kate Middleton'ın Mücevherleri

Kate Middleton'ın mücevherleri, mücevher tutkunlarının en çok merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle Dal Kuyumculuk olarak sizler için Kate Middleton'ın mücevherleri ile ilgili bir yazı derledik. Gelin şimdi bu yazıyı hep birlikte inceleyelim. 

Kate Middleton Kimdir?

Ekselansları Cambridge Düşesi Kate Middleton, 2011 yılında Westminster Abbey'de Britanya Prensi William ile evlendi. Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis’in annesi olan Middleton, İngiliz Kraliyet ailesine girerek düşes unvanını almıştır. Her yaptığı, her giydiği ve her taktığı olay olan Kate’in mücevherleri de günümüzde önemli bir konu haline gelmiştir. Peki, Kate nasıl mücevherler takıyor? Gelin hep birlikte inceleyelim. 

Kate ve Mücevherleri

Cartier Saat

William'ın Kate için sık sık taktığı evlilik yıldönümü hediyesi olarak aldığı bir Cartier saat. 33 mm Bleu Ballon modeli pratik ve iyi tasarlanmış olup, William'ın Cartier saatiyle uyumludur. 5200 Dolar gibi bir fiyatı olduğu bilinen gerçekler arasında yer alıyor. 

Elmas Kolye ve Küpe

2016'da Charlotte'un vaftiz töreni için Kate, beyaz altından pırlantalı çiçek motifli bu güzel küpeleri kullanmıştır. Ancak 2017'de bir zirveye katılmak için onları tekrar dışarı çıkardı ve kolyeleriyle eşleştirdi. Set, Mappin & Webb'den ve birlikte elmas setin değeri 8.100 dolar.

Elmas ve Ametist Düğme Kolye ve Küpe

Asprey, Kate'in lüks el çantaları ve mücevherler için en sevdiği markalardan biridir ve bu set, ağır bir düğme kolye, elmaslarla süslenmiş küpeler ve ortada tek bir ametist içerir. İster bir zihinsel sağlık bilinci etkinliği sırasında William ve Harry ile yarışmak için- ister Kanada'ya kraliyet gezisinde olsun, onları sık sık giyerdi. Birlikte 9,300 dolara mal oluyorlar.

Altın Alyans

Düşes'in nişan yüzüğünün yanında düzgün bir şekilde oturan geleneksel altın alyans, kraliyet ailesinin Gal sarısı altın koleksiyonundan yapılmıştır ve hem Kraliçe Anne hem de Kraliçe II. Elizabeth tarafından takılan ile benzerlik gösterir.

Prens William, annesinin 18 ayar altından yapılmış 14 tek taş pırlanta ve 12 ayar oval mavi Seylan safir nişan yüzüğü ile 2010 yılında Middleton'a teklif etti. Yüzük, 1981'deki nişanlanmalarının ardından Prens Charles ve Diana tarafından resmi kraliyet kuyumcu Garrard'dan seçildi.

Altın Tılsım Bileziği

Middleton, Prens William'ı evlendirdiğinde, Cornwall Düşesi Camilla tarafından kendisine hediye edilen bir tılsım bileziğini takarken görülüyor, bir taç ve taç ile birlikte her bir adı için “C” harfi bulunan altın bir parça.

Eternity Grubu

Prens William, oğulları Prens George'un doğumunun ardından çocuklarının annesine bir elmas sonsuzluk bandı hediye etti. Yüzük şimdi altın alyansının ve elmas kaplı nişan yüzüğünün yanında duruyor.

Cartier Halo Taç

Middleton, düğün gününde 739 pırlanta elmas ve 149 baton elmasla tamamlanan ünlü Cartier Halo tacı taktı. Bu parça, orijinal olarak Kral George VI tarafından Kraliçe Anneye hediye edildi ve daha sonra onu 18. doğum gününde Kraliçe II. Elizabeth'e devretti.

Yeni Zelanda Eğreltiotu Broş

Düşes, bir dizi vesileyle Kraliçe'nin eğreltiotu broşunu takarken görüldü, bu bir parça Kralın taç giyme töreni dünya turunda 1953'te bir Yeni Zelandalı kadın grubu tarafından verildi.

Safir Ve Pırlanta Saçaklı Küpeler

Safir kraliyetlerin favorisidir ve 2015 yılında Kadınlarda Hedge Funds akşam yemeğinde Middleton'un taktığı Kraliçe Anne'nin saçaklı küpeleri de dahil olmak üzere bir dizi taç mücevherinde bulunur.

Safir Ve Pırlanta Küpeler

Düşes, nişanlarının ardından Prens William tarafından Prenses Diana'nın kişisel koleksiyonundan bir çift safir ve elmas küpe hediye etti. Middleton daha sonra nişan yüzüğüne uyan bir hediyeyi bir çift damla küpeye dönüştürdü.

Lotus Çiçeği Taç

Middleton, her biri Buckingham Sarayı'ndaki resmi bir etkinlikte olmak üzere, Lotus Çiçeği taçlarına birkaç kez taktı. 1923'te Kraliçe Anne'ye verilen düğün hediyesi bir kolyeden taca kadar yeniden düzenlendi ve ardından ölmeden önce Prenses Margaret'e geçti.

Sarı Ve Beyaz Pırlanta Mücevherler

Prens William'la düğününden sonra Prens Charles, Düşes'e bir yüzük, bir bilezik ve o zamandan beri birçok kez taktığı bir çift damla küpeden oluşan bir dizi eşleşen sarı ve beyaz altın parça hediye etti.