Kıyafetinizin Yakasına Göre Hangi Kolyeleri Tercih Etmelisiniz?

Kolye, kadınların en yoğun şekilde tercih ettiği aksesuarlar arasında yer almaktadır. Günümüzde pek çok kadın kendi zevk ve ihtiyaçları doğrultusunda en şık kolye aksesuar modellerini tercih ederek birbirinden şık görünümlere sahip olabilirler. Bu noktada kadınların kolye tercihi yaparken dikkat etmesi gereken çeşitli noktalar olduğunu ifade edebiliriz. Özellikle kadınların kıyafetleri ile hangi kolye modellerini tercih etmesi gerektiği konusu son derece önemli bir konudur. Bu noktada bireyler kendilerine en uygun olan modelleri tercih etmelidir. Peki, bir kadın hangi yaka tipi ile hangi kolye modellerini tercih etmelidir? Gelin hep birlikte inceleyelim. 

V Yaka Kıyafetler İçin Kolye Önerileri

V yaka kıyafetler, elbiseler, bluzler ve gömlekler kadınların en sık tercih ettiği parçalar arasında yer almaktadır. V yaka kıyafetlerde genellikle gerdan kısmı açıktır. Bu nedenle tişörtlerin, gömleklerin ve elbiselerin yaka akışına uygun kolyelerin seçilmesi son derece önemlidir. V yakalı kıyafetler ile bu formu koruyan ve V akışlı kolyelerin tercih edilmesi uygun olacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli detay, kolyelerin ne çok büyük ne de çok küçük yapılara sahip olmamasıdır. Kolyelerin boyun çizgisini zarif bir şekilde teğet geçmesi söz konusu kolyeler ile şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra boyun çizgisi boyunda kolyenin çok kısa olmaması da son derece önemlidir. Kaçınılması gereken bir diğer nokta ise kolye modellerinin asimetrik kolyeler olmamasıdır. 

Kayık Yaka Kıyafetler İçin Kolye Önerileri

Kayık yaka kıyafetler, kadınların hem günlük hayatında hem de özel davetlerde yoğun bir şekilde tercih ettiği diğer kıyafet modelleri arasında yer almaktadır. Bateau olarak da adlandırılan kayık yakalı kıyafetler ile geniş bir boyun çizgisi ortaya konmuş olur. Bu doğrultuda yakaların tasarım gereği boyun kısmında açık bir alanı bulunmaktadır. Bu alan yatay formdadır. Bu nedenle kolyeler giysinizin üzerinden sarkacak bir şekilde olmalıdır. Yani kayık yaka kıyafetler ile uzun kolyeleri tercih ederek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Kayık yaka kıyafetleri hem özel günlerde ve davetlerde hem de günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Bu nedenle uzun zincir kolyeleri de ve uzun inci kolyeleri de kayık yaka kıyafetlerde sık sık tercih edebilirsiniz. 


Omzu Açık Kıyafetler İçin Kolye Önerileri

Omuzların tamamen açık olduğu ve boyun kısmının da zarif göründüğü bu kıyafetler ile yaka kısmına paralel olacak kolyeleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu noktada kıyafetinizin görüntüsünü bozmayacak kolye modellerini tercih etmeniz son derece önemlidir. Gerdanlıklar omzu açık kıyafetler için oldukça şık bir tercih olabilir. 


Gömlek Yaka Kıyafetler İçin Kolye Önerileri

Gömlek yaka kıyafetler ile son derece şık ve göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olabilmek mümkündür. Bu doğrultuda gömlek yaka kıyafet seçimi yapacak olan kişilerin kolyelerini de bu yakalara uygun olacak şekilde tercih etmesi gerekmektedir. Gömleğinizin düğmelerini açtığınızda V yaka bir görünüm meydana geliyorsa V akışlı kolyeler tercih etmelisiniz. Düğmelerin kapalı olduğu kıyafetlerde ise önlük görünümlü şık kolyeleri tercih edebilirsiniz. 


Balıkçı Yaka Kıyafetler İçin Kolye Önerileri

Kadınların tercih ettiği bir diğer kıyafet modeli ise balıkçı yakalara sahip olan kıyafetlerdir. Özellikle kış ve sonbahar aylarında yoğun bir şekilde tercih edilen balıkçı yaka kıyafetler, kazak ya da triko şeklinde olabilmektedir. Bu yakalara sahip olan kıyafetler ile her türlü kolye modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Özellikler uzun yapılarda bulunan kolye modelleri, balıkçı yaka kıyafetler için en uygun modellerdir. Şık ve sade yapılarda ki zincir kolye modellerini de balıkçı yaka kıyafetler ile tercih edebilirsiniz. 


Dal Kuyumculuk, kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve şık aksesuarları ulaştırmaktadır. Bu kapsamda yukarıda bahsedilen kıyafet modelleri ile tercih edebileceğiniz pek çok kolye modeline Dal Kuyumculuk aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Kızıl Altın Püskül kolye, Altın 2019 Koleksiyonu Pullu Kolye gibi kolye modellerinden kendiniz için en uygun olanı tercih edebilirsiniz.