Kolye Seçimin de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolyeler, kadınların son derece yoğun bir şekilde tercih ettiği ve aksesuarları arasına soktuğu ürünler arasında yer almaktadır. Bu nokta da kadınlar kendi ihtiyaçları, zevkleri ve istekleri doğrultusunda birbirinden farklı renk ve modelde ki kolye türlerini tercih edebilmektedir. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için birbirinden şık ve etkileyici yüzük modellerini arıyorsanız doğru adrestesiniz. Kurulduğu günden beri müşterilerinin en etkili kolyeleri tercih etmesini sağlayan Dal Kuyumculuk aracılığı ile söz konusu kolye modellerine en iyi şekilde sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Dal Kuyumculuk’ta sizler için sunulan kolye modellerini incelemek ve aşağıda bahsedeceğimiz kriterleri göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmaktır. Şimdi gelin kolye seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenleri hep birlikte inceleyelim. 

Kolye Seçiminde Dikkate Alınacak Unsurlar

Doğru kolye herhangi bir kıyafeti gerçekten bir araya getirebilir ve bir kadının vücudunun odak noktası olabilir. Kolyeniz için doğru zincir uzunluğunu seçerken boynunuz, boyunuz, vücut tipiniz ve yüz şekliniz gibi özellikleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bu noktada kolye seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Söz konusu noktaları sizler için derledik. Bunlar aşağıdaki gibidir.

Boyun Ölçüsü

Mümkünse, herhangi bir kolye ve en önemlisi bir gerdanlık satın almadan önce boynunuzu ölçmek için zaman ayırın. Boynunuzu ölçmenin en kolay yolu, yumuşak bir şerit metre alıp boynunuza sıkıca sarmaktır. Boyun ölçünüz ne olursa olsun, buna iki inç ekleyin ve bu, genellikle 14 inç boyutunda olan chokerler için rahat bir uzunluktur Buna dört inç ekleyin ve bu, genellikle kadınlar için 18 inçlik bir zincire tutturulmuş bir kolye veya isim kolye için harika bir uzunluk. Chokers, uzun boyunlu insanlar için en iyi sonucu verirken, kısa boyunlu bireyler daha net yönlendirmek için daha iyidir.

Yükseklik

Vücut tipinizi ön plana çıkartmak için mükemmel kolye zincirini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken başka bir faktör boyunuzdur. 1.54 altındaki kadınlar en iyi 16 ila 20 inç kolye uzunluklarında görünür. Uzun bir kolye, daha küçük bir çerçeveyi ezme eğilimindedir. Boyu 1.54 ile 1.57 arasında kalan kadınlar her uzunlukta kolye takabilir. Boyu 1.57 ve üzeri olan kadınlar her uzunlukta kolye takabilir. Daha uzun zincir tarzı kolyeler, uzun bir çerçeveyi vurguladıkları için daha uzun kadınlarda en iyi şekilde görünür.

Vücut Tipi

Kolyeler söz konusu olduğunda, insanların gözlerinin kolyenizin bittiği noktada duracağını unutmayın. Bu yüzden onların belli bir parçaya bakmasını istemiyorsanız, orada biten kolyelerden kaçının. Daha küçük göğüsleri olan kadınlar için uzun ince bir zincir veya uzun katmanlı zincirler size çok yakışacaktır. Göğüs çizgisinin altına oturan kolye türü dolgun figürlü kadınlar tarafından kaçınılmalıdır. Çünkü bu uzunluktaki kolye düzgün takılmayacaktır. Bunun yerine, 18 ila 22 inçlik bir kolye gibi vücuda biraz daha yüksek oturan bir kolye deneyin. Belde biten uzun bir kolye, bel kısmını vurgulayacaktır.

Yüz şekli

Kolyelerin aksesuar olmasının bir başka amacı da aslında yüzünüzü çerçevelemeye yardımcı olmasıdır. Vücut tipinde olduğu gibi, bir kolye en güçlü yüz hatlarınızı vurgulamanıza ve yüzünüzün başkaları tarafından algılanma şeklini değiştirmenize yardımcı olabilir. Yuvarlak yüzlü kadınlar, yüzünün yuvarlaklığını vurgulayacağı için kısa kolyelerden veya gerdanlıklardan kaçınmalıdır.

Oval şekilli yüzlere sahip olanlar, neredeyse her şekil, uzunluk veya türden kolye takabildikleri için herhangi bir kolye modasından yararlanabilirler.

Yüzünün şeklini genişletmek ve yumuşatmak isteyebilecek uzun bir yüze sahip olanlar için daha kısa kolyeler takılmalıdır. Kısa, yuvarlak kolyeler uzunluk eklemekten kaçınacaktır. Ölçüleri 16 ”- 18” arasında değişen gerdanlık ve prenses kolyeler arayın.

Kalp şeklindeki yüzler, bir dolgunluk yanılsaması yarattığı ve dar bir çeneyi dengelediği için chokers veya herhangi bir kısa kolye ile harika görünür.