En Pahalı Mücevherler

Mücevherler, kadınların tercih ettiği değerli taşlar ve takılardır. Günümüzde pek çok kadın mücevher kullanarak kombinlerini çok daha şık ve gösterişli bir görünüme kavuşturmaktadır. Bu doğrultuda hemen her kadının mücevherleri sevdiğini rahatlıkla ifade edebilmek mümkündür. Mücevherler son derece değerli ve en fazla tercih edilen takılar arasında yer almaktadır. Mücevherler, diğer aksesuar türlerine göre farklılıkları ile bilinmektedir. Son derece pahalı ve değerli olan bu taşlar her ne kadar yoğun bir şekilde tercih edilse de pahalılıkları ile de adından söz ettirmeyi başarmaktadır. Şimdi sizler için dünyanın en pahalı mücevherlerini derledik. Gelin hep birlikte dünyanın en pahalı mücevherlerini hep birlikte inceleyelim.

Okyanusun Kalbi: Değeri 20 Milyon Dolar

Okyanusun Kalbi, dünyanın en pahalı mücevherleri arasında yer alan son derece eşsiz bir mücevherdir. Mücevher dünyasının en nadide ve en çok bilinen parçalarından bir tanesi olan Okyanusun Kalbi, Titanik filminde kullanılmış olan bir mücevherdir. Adeta filmi izleyen herkesin hayran kaldığı Okyanusun Kalbi’nin değeri tam olarak 20 milyon Dolar. Harry Winston tarafından 15 karatlık mavi bir elmasa ile tasarlanan söz konusu kolye son derece göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahiptir. Hatta söz konusu kolyenin replikası dahi Oscar Ödülleri’nde takılan en pahalı kolye olma özelliğine sahiptir.

Mükemmel Pembe Pırlanta: Değeri 23.2 Milyon Dolar

Adından da anlaşılabileceği gibi son derece eşsiz ve mükemmel bir mücevher olan mükemmel pembe pırlanta, mükemmel bir renge sahiptir. Pırlantanın merkezinde 14.23 karat, sağında ve solunda 1.73 ile 1.67 karatlık pırlantalar bulunmaktadır. Söz konusu taşları ise 18 karatlık beyaz ve pembe altın bir arada tutmaktadır. Adeta göz kamaştıran bir güzellikte olan mükemmel pembe pırlantanın değeri ise 23.2 Milyon Dolar’dır.

Winston Blue: Değeri 23.8 Milyon Dolar

13.22 karatlık olan Winston Blue bir nişan yüzüğü olarak tasarlanmış ve satılmıştır. Her kadının hayalini kuracağı güzellikte bir yüzük olan Winston Blue’nun bu kadar değerli olmasını nedeni adeta bir sır gibi gizemini korumaya devam ediyor. Ancak yüzükte kullanılan elmasın Güney Afrika’da bir madenden çıkartıldığı bilinmektedir. Adeta eşsiz ve muhteşem bir görünümde ki bu yüzüğün değeri ise tam tamına 23.8 milyon Dolar.

Chopard 201 Karat Saat: Değeri 25 Milyon Dolar

Gören herkesi kendine hayran bırakan ve tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Chopard 201 Karat Saat oldukça gösterişli bir yapıya sahiptir. En büyüğü 15 karatlık 874 pırlantanın oluşmaktadır. Saatin kadranı ise 3 pırlantanın yer değiştirmesi ile belirmektedir. Bir kişinin takarak son derece iddialı bir görünüm sergileyeceği söz konusu saat bakan herkesin gözlerini kamaştıran bir güzelliğe sahiptir.

Hutton-Mdivani Jadeit Kolye: Değeri 27.4 Milyon Dolar

Dünyanın en değerli mücevherler arasında yer alan Hutton-Mdivani Jadeit Kolye, Cartier’in en pahalı mücevhelerinden bir tanesidir. İsmini ise Woolworth Barbaraa Hutton ve Prenses Nina Mdivani’nin varislerinden almaktadır. Üzerinde 27 tane yeşil jadeit boncuk, pırlanta ve yakut bulunan kolye oldukça titiz bir şekilde tasarlanmış olan eşsiz bir kolyedir.

Zoe Pırlantası: Değeri 32.6 Milyon Dolar

Dünyanın en değerli ve pahalı mücevherleri arasında yer almaktadır. Zoe pırlantası, iddialı canlılıkta ki mavisi ile 9.75 karatlıdır. Uzmanlar tarafından 15 milyon dolar değer biçilen söz konusu mücevher değerinin 2 katından fazla bir fiyata, Hong Konglu bir koleksiyonere satılmıştır. Herkesi hayran bırakan bir güzellikte ki pırlanta, Winston Blue ile kıyaslandığında ağırlık ve değer bazında dünyanın en pahalı mücevheri olmuştur.

Graff Pink: Değeri 46.2 Milyon Dolar

Harry Winston’un en özel koleksiyonları arasında yer alan Graff Pink, Laurence Graff tarafından 46.2 Milyon Dolar’a satın alınmıştır. Söz konusu nadide pembe pırlantanın ağırlığı, 24.78 karattır. Bunun yanı sıra dünyanın en pahalı mücevherlerinden bir tanesidir.