Parmak Şekline Göre Yüzük Seçimi Nasıl Yapılır?

Geleneksel nişan yüzükleri tipik olarak tek başına duran veya ek küçük taşlarla çevrili bir baskın taşa sahiptir. Nişan yüzüğü, genellikle teklifin bir parçası olarak veya değilse, sözleşmenin erken bir noktasında verilir.

Aksine, bir alyans geleneksel olarak düz metal bir gruptur ya da düğün töreni sırasında yeminlerinizi değiştirip ondan sonra taktığınızda aldığınız elmas kaplı sonsuzluk grubudur . Nişan yüzükleri ile alyanslar arasında da oldukça önemli bir fiyat farkı vardır; Alyans kakma elmas veya diğer değerli taşlara sahip olsa bile, toplam karat ağırlıkları genellikle nişan yüzüğünden daha azdır.

Farklı nişan yüzükleri, farklı parmak tiplerini gururlandırır. Kısa, uzun, ince veya geniş parmak şeklinize ve boyutunuza en uygun yüzüğü bulun. Mükemmel elmas nişan yüzüğünü bulmak aslında el ve parmak şekilleri ile doğrudan ilgilidir. 

Sevdiklerinizin elini ve parmaklarını dikkatlice düşünmek, onlar kadar özel ve kişisel bir elmas nişan yüzüğü seçmenize yardımcı olacaktır. Tırnaklarının tercih edilen uzunluğuna ve şekline de dikkat etmek önemlidir. Kısa mı, uzun mu yoksa bakımlı mı? Daha uzun tırnakların parmakları uzatma etkisi yaratacağını unutmayın.

Uzun Parmaklar

Uzun parmaklar da ince olduğunda, hemen hemen her elmas şekli ve ayarı uzunluğu daha da vurgulayacaktır. Bununla birlikte, geniş bir ortam düşünmek de faydalı olabilir. Bu, parmağın görünümünü genişletir ve çarpıcı bir mücevher düzenlemesiyle desteklendiğinde bir açıklama yapar.

Çoğu stil, uzun, ince parmaklar için nişan yüzüklerinde iyi çalışır, ancak seçim yaparken şu noktaları göz önünde bulundurun:

Prenses kesimli ve yuvarlak taşlar özellikle gurur vericidir.

Daha geniş bantlar uzunluğu tamamlama eğilimindedir.

Uzun parmaklar cesur bir stil taşıyabilir - ancak yalnızca size uygunsa.

İnce Parmaklar

İnce parmaklar için bir nişan yüzüğü seçerken ana düşünce onları alt etmemek:

Daha küçük taşlar, ince parmakların daha geniş görünmesine yardımcı olabilir

Daha kalın bantlar, parmağınızın görünümünü genişletmek için iyi çalışır

Kısa Parmaklar

Kısa parmaklar için bir nişan yüzüğü, genişlikleri ne olursa olsun parmaklarınızı uzatmanıza yardımcı olur:

Oval, armut veya markiz taşlar parmağınızın görünümünü uzatmaya yardımcı olur.

Dikdörtgen şeklindeki zümrüt biçimli taşlar, çok büyük olmadıkları sürece kısa parmakları uzatabilir.

İnce, dar geniş bantlar uzunluk yanılsamasını yaratır.

Geniş Parmaklar

Geniş parmaklar için bir nişan yüzüğü seçmenin püf noktası, yüzüğün her iki tarafında çok fazla deri göstermeyen bir stil bulmaktır, yoksa parmaklar daha da geniş görünebilir. Kapak tarafında, geniş parmaklara sahip olmak, size korkaktan klasiğe değişen eğlenceler ve gerçekten bir ifade vermeniz için daha fazla alan sağlar. Aşağıdaki stilleri düşünün:

Geniş oval, markiz, dikdörtgen veya zümrüt bir şekil seçin - dar taşlar geniş parmakların daha da geniş görünmesini sağlar.

Daha büyük ortamlarda küme stilleri ve yuvarlak taşlar daha geniş parmakları düzleştirir.

Orta ila kalın bir bant seçin.

Köşeli şekiller ve asimetrik tasarımlar, parmak genişliğini en aza indirir.

Büyük Eklemler

Daha kalın, daha ağır bantlara bakın - bunlar dikkati parmağınızın ortası yerine halkaya çeker.

Yüzüğünüzü seçerken, daha geniş bağlamı aklınızda bulundurun - bu sadece parmağınızla değil, aynı zamanda elinizle ilgili.

Küçük Eller

Küçük ellerle, yüzüğünüzün genel oranını küçük tutmak en iyisidir.

Küçük yuvarlak, prenses kesimli, oval veya kalp şeklindeki taşlar özellikle işe yarar.

Büyük Eller

Kişiliğinize uyan daha büyük yüzükleri deneyin.

Daha büyük ellerle, hacimli, kalın stillerden kolayca kurtulabilirsiniz.

En önemlisi, farklı yüzükler deneyin ve hangi şekil ve stillerin size en uygun olduğunu görün. Sonunda, parmağınız için mükemmel nişan yüzüğünün en iyi yargıcı sizsiniz.