Pırlantalarla Süslenmiş En İlginç Nesneler

Pırlanta hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen oldukça değerli ziynet eşyalarından bir tanesi olurken genellikle küpe, kolye ve yüzüklerde tercih edilir. Değeri genellikle yüksek bir ürün olması nedeni ile zenginlerin takısı olarak da nitelendirilebilecek olan pırlantalar bazen öyle yerlerde kullanılıyor ki insanın gerçekten bu da yapılır mı diyesi geliyor. Bu yazımızda sizlere bu da yapılır mı dedirtecek pırlanta tasarımlarını derledik! İşte dünyada pırlantalar ile süslenmiş en ilginç 8 obje!

Pırlanta İşlemeli Sutyen

Sutyen kadınların en önemli iç giyim ürünlerinden bir tanesi olurken genellikle görünmeyecek şekilde giyilir. Ancak sutyen tasarımı ile dikkat çeken Adriana Lima öyle bir tasarım tercih etti ki yok artık dedirtecek bir duruma neden oldu. Üzerinde birbirinden şık pırlanta tasarımlarının bulunduğu bu çok özel sutyen için güzel manken tam 2 milyon dolar ödedi. Göz alıcı güzelliğini bir de eşsiz bir sutyen ile süsyeleyen Adriana Lima’yı bu farklı tasarım tercihi için kutluyoruz.

Pırlanta Kaplı Game Boy

1990lı yıllarda doğmuş ve çocukluğunu yaşamış hemen herkes Game Boy dendiğinde hüzünlenir. Ancak bu sefer game boy sizi hüzünlendirmeyecek. Çünku altın bir game boy üzerine işlenmiş binlerce liralık pırlantalar yok artık dedirtiyor. Ana kasası altın olurken ekranının çevresinde altın işlemeler olan bu game boy yaklaşık 25 bin dolar değeri ile göz kamaştıranlar listemizde 2. sırayı kapmayı başarıyor.

Pırlanta Ayakkabı

Topuklu ayakkabılar kadınlar için daima en çok tercih edilen aksesuarlardan bir tanesi olmuştur. Ancak bu topuklu ayakkabının öyle bir özelliği var ki hiçbir kadın bu ayakkabıya hayır diyemez. Çünkü bu ayakkabının her yerinde parıldayan pırlantalar mevcut! Değeri yaklaşık 140 bin pound olan bu topuklu ayakkabı giymeye kıyılamayacak derecede değerli!

Pırlantalarla Süslenmiş Kafatası

Pırlanta oldukça değerli bir ziynet eşyası evet ama kimin aklına bir insanın kafatasını pırlanta ile süslemek gelir ki? Damien Hirst adlı bir sanatçı 300 yıl önce yaşamış bir insanın kafatasını kullanarak üzerine pırlantalar yerleştirmiş. Görsel olarak çok korkunç bir kafatasını şık bir aksesuara dönüştüren sanatçının bu şaheser için talebi ise tam 50 milyon dolar!

Pırlanta Klozet

Paraya değer vermeyenler için gerçekten de çok doğru bir seçim olacak bir klozet! Her noktası pırlanta benzeri Swarovski taşlarla kaplanmış olan bu klozet dışarıdan bakıldığında çok şaşalı gözüküyor. Ama bu klozet için ödenmesi gereken ücreti duyduğunuzda pırlanta klozet mi olurmuş canım diyebilirsiniz. Çünkü bu nesnenin değeri tam tamına 75 bin dolar! Jemal Wright adındaki çılgın tasarımcı tarafından hazırlanan bu klozete sahip olmak istiyorsanız kendisi ile iletişime geçmenizi öneriyoruz!

Otomobil

Otomobil tutkunları için özel tasarlanmış modellerin oldukça önemli olduğunu bilmeyen yok sanırım. Ancak bu modellerin tasarlanması esnasında pırlanta kullanılması otomobilin bir anda çok çok değerli olmasına neden olabiliyor. Evet kim otomobilini pırlanta ile kaplatır diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak Suudi Arabistan’ın veliaht prenslerinden bir tanesi olan Al-Waleed, Mercedes marka aracının her noktasına pırlantalar işletmiş. Lüks ve zenginliğin göstergesi olan bu araç güzel gözükse de çok büyük bir çılgınlık!

Iphone

Çağımızda telefonunu sevmeyen insan bulmak çok zor! Günlük yaşamın en önemli nesnelerinden bir tanesi olan telefonların kaliteli olması oldukça önemlidir. Ancak bir cep telefonunu teknik özelliklerinden ziyade dışını önemseyen bazı çılgınlar telefonun üzerine pırlantalar işleyerek oldukça farklı tasarımlar ortaya çıkarmış. Alaisson tarafından ortaya çıkarılan kusursuz Iphone tasarımı ile kalite standartlarında çok büyük bir seviye yakalanmış. Yaklaşık 170 bin dolar değerindeki bu iphone modeline kim sahip olmak istemez ki?

Kartvizit

Kartvizit yeni tanıştığınız insanlara kendinizi tanıtmak amacı ile kullanılan kartvizitlerin üzerine pırlanta işlenmesi sizce de çok çılgın bir fikir değil mi? Bir tasarım markası olan Black Astrum her biri 1500 dolar değerinde olan kartvizitleri dağıtmayı tercih ediyor. Oldukça büyük bir çılgınlık olarak değerlendirilecek olan bu tasarım gerçekten de dudak uçuklatacak bir seçenek!

Birbirinden farklı bu tasarımlar insanların bu kadar da çılgın olabileceği düşüncesini apaçık ortaya koyuyor. Ancak zenginlik ve çılgınlık bir araya gelince bu tarz sonuçlar ortaya çıkıyor.