Tamtur Yüzükler Hakkında Bilgiler.
Takı, altın, yüzük ve aksesuar kadınlar için oldukça büyük öneme sahiptir. Takı aksesuarları arasında bulunan tamtur yüzük modelleri de kadınlar tarafından sık sık tercih edilen ve oldukça şık bir görüntüsü olan yüzük modelleridir. Erkekler yıl dönümlerinde, doğum günlerinde, sevgililer gününde, anneler gününde partnerlerine söz konusu tamtur yüzükleri hediye ederek partnerlerine verdikleri değeri gösterebilirler. Tamtur yüzük modelleri isminden de anlaşılacağı gibi baştan sona taşlar ile çevrili olan yüzük modelleridir. Alyansların full taşlı olanı olarak da ifade edilebilen tamtur yüzüklerin günümüzden birbirinden farklı pek çok modeli bulunmaktadır. Peki, kadınların vazgeçilmez takılarından biri olan tamtur yüzüklerin modelleri nelerdir? Gelin inceleyelim…
Büyük Taşlı Tamtur Yüzük Modelleri
Büyük taşlı tamtur yüzük modelleri, tamtur yüzük modelleri arasında yer almaktadır. Beştaş ya da tektaş büyüklüğünde taşlar ile çevrili olan bu yüzük, gösterişi seven ve büyük taşlardan hoşlanan kişiler için oldukça ideal modellerdir. Günümüzde büyük taşların oldukça popüler bir hale gelmesi ile büyük taşlı tamtur yüzük modellerine olan ilgi de artmıştır.
Küçük Taşlı Tamtur Yüzük Modelleri
Küçük taşlı tamtur yüzük modellerinde yüzük minik minik taşlar ile çevrilidir. Bu tamtur yüzük modelleri tek sıra, iki sıra, üç sıra, dört sıra ya da beş sıra şeklinde olabilmektedir. Kadınlar kendi zevk ve isteklerine göre en uygun tamtur yüzük modellerini seçerek şık bir takıya sahip olabilirler.
Bombeli Tamtur Yüzük modelleri
Küçük taşlı tamtur yüzük modellerinin sıra sayısından bahsetmiştik. Aynı sıralar bombeli tamtur yüzük modellerinde de geçerli olup bombeli tamtur yüzüklerin daha yuvarlak bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Bombeli ya da düz tamtur modelleri genellikle kişilerin parmak yapısına göre tercih edilmektedir.
Tırnaklı Tamtur Yüzük Modelleri
Tırnaklı tamtur modellerinde yüzük taşlar, tırtıklı bir yapı ile çevrelenmektedir. Bu da tamtur yüzüklere daha farklı bir hava katarak sıradanlıktan uzaklaştırmaktadır. Sıradan tamtur yüzük modellerinden sıkılan kişiler söz konusu tamtur yüzük modellerine sahip olarak şık bir görüntü oluşturabilirler.
Tektaşlı Tamtur Yüzük Modelleri
Tektaş ile birleşik olan pek çok alyans modeli bulunmaktadır. Günümüzde kadınların tamtur yüzüklere olan ilgisinin artması ile tektaş ile birleşik tamtur yüzük modelleri de ortaya çıkmıştır. Kişiler bu yüzük modellerini kullanarak hem tektaş hem alyans hem de tamtur yüzüğe sahip olabilmektedir. Eğer siz de 3 farklı yüzük modelini bir arada istiyorsanız tektaşlı tamtur yüzük modellerinden birine sahip olabilirsiniz.
Tamtur Pırlanta Yüzük Modelleri
Tamtur pırlanta yüzük modelleri, tamtur altın yüzük modelleri ile aynı görüntüye sahip olabilmektedir. Tamtur yüzüklerin üzerinde bulunan taşların pırlanta olması, tamtur yüzük modellerinin çok daha ihtişamlı bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır. Bu durumda ihtişamı seven kadınlar pırlanta tamtur yüzük modellerine sahip olabilmektedir.
Renkli Tamtur Yüzük Modelleri
Günümüzde pek çok insan beyaz, sarı ve gold rose renklerini yüzüklerinde kullanmaktadır. Ancak yeşil, mürdüm, mavi gibi renklere sahip taşlar ile oldukça farklı ve şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Sıradanlıktan sıkılan ve farklı renklerde tamtur yüzük modellerine sahip olmak istiyorsanız bu yüzük modellerini mutlaka incelemelisiniz.
Kare Tamtur Yüzük Modelleri
Kare yüzük mü olur demeyin çünkü olur. Kare tamtur modelleri diğer farklı tamtur modelleri gibi sıradan yüzük modellerinden sıkılan kişiler için oldukça şık bir görüntüye sahip tamtur modelleri arasında yer almaktadır. Kare yapısı ile çok farklı ve şık bir görüntüye sahip olan kare tamtur yüzük modellerine sahip olarak sıradanlığın dışına çıkabilir ve oldukça hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
Damla Taş Tamtur Yüzük Modelleri
Damla kesim tamtur yüzük modelleri, son zamanlarda oldukça popüler hale gelen tamtur yüzük modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca damla taşlar yalnızca tamtur yüzüklerde değil beş taş ve tektaş yüzük modellerinde de sık sık görüyoruz. Çok şık ve gösterişli bir görüntüsü bulunan damla taş tamtur yüzük modelleri de sıradan tamtur modellerinden sıkılan kişiler için oldukça ideal bir yapıya sahiptir. Kişilerin kendi zevklerine en uygun damla taş tamtur modellerine sahip olarak şık bir görüntüye kavuşabilirler.