Tektaş Pırlantaları ile Dikkat Çeken Ünlüler

Tektaş pırlantalar; evlilik tekliflerinin ve özel günlerin vazgeçilmez seçeneklerinden bir tanesi olurken kadınların bu yüzüklere sahip olmayı gece gündüz hayal ettiği söylenebilir. Her kadının en büyük hayali olan tektaş pırlanta ile evlilik teklifi almak ünlüler için oldukça sıradan bir durum halini alıyor.

Türkiye’de sanatçı ve oyuncu olarak ifade edebileceğimiz pek çok isim tektaş pırlantaları sayesinde ön plana çıkıyor. Dal Kuyumculuk olarak bu yazımızda sizlere tektaş pırlanta sahibi olan ünlüleri derledik. Tektaşlarının güzelliği göz kamaştıran bu ünlüleri tanıdıktan sonra benzer ürünleri satın almak üzere Dal Kuyumculuk kategorilerini keşfedeceğinizi hissediyoruz. Sizlere keyifli okumalar diliyoruz.

Demet Akalın

Türk pop müziğinin en ünlü isimlerinden bir tanesi olan Demet Akalın şarkıları ile olduğu kadar lüks yaşantısı ile de biliniyor. Mücevherlerini koruyabilmek adına yatak odasının girişine parmak okumalı güvenlik sistemi yerleştiren Demet Akalın’ın tektaş pırlantaları ise göz kamaştırıyor. Bir dönem Beyonce ile aynı yüzüğü taktığı söylenen sanatçının yüzüğü aslında beklenenden çok daha büyük ve değerli!

Demet Akalın’a kocası Okan Kurt tarafından hediye edildiği düşünülen yüzüğün tam 9,9 milyon TL değerinde olduğu söyleniyor. 15 karat değerindeki bu devasa yüzüğün Demet Akalın tarafından yatırım amaçlı satın alındığı da söylentiler arasında.

Sinem Kobal

Türk dizi piyasasının en güzel aktristlerinden bir tanesi olan Sinem Kobal uzun süredir magazin gündeminden uzak olsa da pırlantaları ile gündemde kalmayı başarıyor. Kenan İmirzalıoğlu ile mutlu bir birlikteliği olan Kobal’ın çocuk beklerken pırlantaya olan düşkünlüğünü de gösterdiğini söylemek gerekiyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun eşi Sinem Kobal için satın aldığı tek taş pırlanta küçük ama oldukça kıymetli. Yaklaşık 1,5 karat olan ve Cartier imzası taşıyan yüzüğün tasarım konusunda oldukça başarılı olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Diğer ünlüler ile kıyaslandığında küçük ve daha az değerli olarak kabul edilse de Sinem Kobal’ın ince parmaklarında taşıdığı bu yüzüğün tasarım öğeleri gerçekten kusursuz. Zaten Cartier tarafından tasarlanmış olması yüzüğün neden tercih edildiği konusunda ip uçları vermeye yetiyor.

Bülent Ersoy

Türkiye’de pırlanta dendiğinde akla gelen ilk kişi hiç şüphesiz Türkiye’nin Divası Bülent Ersoy olur. Pırlanta yüzükleri, saatleri ve küpeleri ile adeta yürüyen bir mücevher dükkânı olan Bülent Hanım’ın tektaş pırlantaları oldukça değerlidir. Birden fazla tektaş pırlantaya sahip olması ve her biri servet değerinde olan yüzükler taşıması Diva’nın pırlanta konusunda bir numara olduğunu düşündürtüyor. Ancak gerçekler öyle değil!

Bülent Ersoy’un sayıca fazla tektaş pırlantası olsa da bir pırlanta ile liderliği elinde barındıran isim çok başka. 

Gülşen 

Pop ve slow şarkıların en çok sevilen ismi olan Gülşen; mutlu evliliğini sürdürürken eşi Ozan Çolakoğlu’ndan aldığı tektaş pırlanta ile gündeme geliyor. Nişanlılık döneminde kendisine alınan ve yaklaşık 3 karat değerinde olan pırlanta zarif ve kusursuz bir işçiliği yansıtıyor. Yapılan tahminlere göre 150 bin TL ödeyerek satın alınan bu yüzüğün ince detayları en az karat değeri kadar dikkat çekiyor.

Hande Yener

Pop müzik konusunda yaşadığı ciddi değişim sonrasında adeta yeniden doğan Hande Yener; tarz değişikliği ile pırlantalara da daha çok ilgi gösterir oldu. Çılgın ve yerinde duramayan tavırları sayesinde gençleştiğini gösteren Hande’nin aldığı evlenme teklifine eşlik eden yüzüğün yaklaşık 15 bin dolar değerinde olduğu söyleniyor. Yüzbinlerce dolar havada uçuşurken Hande Yener’in bu denli küçük bir yüzük alması eleştirilse de zarifliği bu yüzüğün oldukça yeterli olduğunu kanıtlıyor.

Dal Kuyumculuk ile Pırlanta Alışverişi

Siz de ünlüler gibi parmaklarınızda parlayan pırlantalara sahip olmak istiyorsanız Dal Kuyumculuk tarafından sizler için özel olarak tasarlanan pırlanta tek taş yüzükleri incelemeye başlayabilirsiniz. Her zevke ve bütçeye uygun hazırlanan yüzükleri satın alırken uzman tavsiyesi olarak personelimize de danışabileceksiniz. Özellikle kaliteli seçenekler ortaya çıkarma konusunda adından söz ettiren Dal Kuyumculuk uygun fiyatlarla da ön plana çıkıyor. 

Sizin veya sevdikleriniz için pırlanta satın almak bambaşka bir ayrıcalığa dönüşsün istiyorsanız uygun ödeme seçenekleri ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran seçenekleri kullanarak Dal Kuyumculuk tercihinde bulunabilirsiniz. Unutmayın mücevher ve pırlanta tek taş sadece Dal Kuyumculuk’tan alınır.