BLOG'A GERİ DÖN

Mücevher Seçiminde Fiziğinize Uygun Mücevherler Seçin

Mücevher Seçiminde Fiziğinize Uygun Mucevher Seçin

Mücevher seçiminde fiziğiniz, yüz hatlarınız ve yüzünüzün boyutuna uygun seçimler yapmanız gerekir. Örneğin; Narin ve küçük bir yüz şekline ,büyük küpeler seçmek yanlış olacaktır. İnce bilekler ve ince parmak yapısına sahipseniz , narin ve ince tasarımlar, ürünlerin parmak ve bileklerinizde şık durmasına neden olur.

Seçmiş olduğunuz aksesuarlarla uyumlu mücevher seçimleri yapmak, sıradan bir kıyafeti bile şaşalı ve çarpıcı bir hale getirebilir.  Sade bir görünüme sahip olmak mı , çarpıcı ve dikkatleri üzerine çeken bir görünüme sahip olmak istiyorsunuz, önce ona karar verin. Tercihinizi ona göre sade yada, taşlarla bezenmiş parlak ürünlerden seçmeniz gerekir.

Giyim tarzınız, saç modeliniz, vücut tipiniz mücevher seçiminde en çok dikkat etmeniz gereken unsurdur.

Mücevherde trendler ve moda 

Mücevher sektörü çok hızlı gelişerek ,sürekli olarak yeni modeller ve tasarımlar yaratır. Yılın en trend ürünleri, bir yıl sonra gözünüze hoş olmayan tasarımlar olarak görünebilir. Burada en önemli unsur ,modayı yakalamak değil, kendinize yakışan ürünleri bularak ,kendi tarzını yaratmanızdır.

Takılarınızın  uyum içerisinde olması

Şaşalı bir küpe ile ,şaşalı bir kolye birbirini tamamlamayabilir ve abartıya kaçabilir. Gösterişli bir küpe ile gösterişli bir bileklik kullanılabilir, ya da gösterişli bir kolye ve yüzükü  bir arada kullanmak. Kombinasyonlarınızı dengeli bir tazda belirlemek ,doğal ve uyumlu görünmenizi sağlar. Gösterişli ürünlerde en kolay uyumu set olarak kullanarak yakalayabilirsiniz. Diğer türlü uyumu yakalamakta zorlanabilirsiniz. Üretilen setlerde kombinasyonun uyumlu olmasına dikkat edilir.

Kıyafetinize Göre Takı Seçin.

Sade bir kıyafet seçiminize, parlak ve gösterişli takıları yakıştırarak uyumlu ve gösterişli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çok gösterişli bir kıyafet seçimizde, gösterişi fazla olan bir takı, sizi geri planda bırakabilir ve doğal bir görünümün dışına çıkmanıza neden olabilir.

 Mücevheri Vücut Yapınıza Göre Seçin.

Bol takılar kullanarak, köprücük kemiğiniz eğer dışa doğru ise ,bir nevi olarak gizlemeniz mümkündür.

İri yapılı kadınlar boyutu küçük ve ince olan takıları kullanmamalıdır. Vücutlarında bu tarz takılar kendilerini farkettirmezler.

Uzun boylu bayanlar uzun ve kısa zincirler kullanabilirler. Burada zincirin ucunda kullandığınız kolye ucu boyutuna dikkat etmek kaidesiyle.

Yüzük Seçimi

Tasarımı dekoratif olan yüzükler ince ve narin olan ellere ve parmaklara yakışır.

Parmak uzunluğunuz kısa olduğu taktirde, yüzüğünüzün taşı uzunlamasına olmalı ve göze batmayan bir renkte olmalıdır.

Eğer elleriniz çok ince ve narin değilse, orta boylu yüzükler kullanınız.

Küpe Seçimi

Yuvarlak yüz yapısına sahipseniz küçük küpeler kullanabilirsiniz.

Uzun ve sarkık küpeleri uzun ve köşeli yüz hatlarına sahip olan bayanlar kullanabilirler.

Zarif bir yüz yapısına sahip olan bayanlar, zarif küpeleri seçmelilerdir.BLOG'A GERİ DÖN