BLOG'A GERİ DÖN

Roberto Bravo Ve Koleksiyon Temaları Hakkında Bilgiler

TARİHÇE

Her bir Roberto Bravo mücevheri “ilham veren tasarımlar” ile benzersiz bir his yaratır

Kamar ailesinin 1948 yılında başlayan ve 3 kuşaktır devam eden altın ve mücevher tutkusu, 1997 yılında dünyaya açılma vizyonu ile Roberto Bravo markasına dönüşmüştür.

1998 yılında dünya altın tasarım ve üretimin merkezi olan İtalya’nın Arezzo kasabasında Roberto Bravo firması olarak faaliyetlerine başlamış , 2008 yılında da ofisi Vicenza Corso Palladio’ya taşımıştır.

1997 yılına kadar perakende , üretim ve ihracat alanlarında faaliyet gösteren firma; bu yıldan itibaren dünya markası olma yolunda çalışmalara başlamıştır. Roberto Bravo ; merkezi İstanbul’da olan, Vicenza ve Moskova ofisleri ile yönetim faaliyetlerine , Türkiye, İtalya ve Kore ofisleri ile tasarım ve üretim faaliyetlerine devam eden uluslararası bir mücevher firmasıdır.

Roberto Bravo , mücevher tutkunlarını değerli taşların gizemli ve büyüleyici dünyasına doğru yeni bir yolculuğa davet etmekte ve yaratıcı ruhun hayranlarına büyüleyici bir yaşam stili sunmaktadır. Marka bugün çağdaş çizgileri, ileri teknolojisi, sıradışı tasarımları, usta işçiliği, etkileyici koleksiyonları ve geniş ürün yelpazesi ile tüm dünya çapında güçlü bir mücevher akımı yaratmaktadır.

ROBERTO BRAVO  SICAK MİNE SANATI

Roberto Bravo; uzun yıllar süren markalaşma sürecinde, sıcak mine tekniğini, işçilikteki ustalığı ile bir araya getirerek, bu konuda uzmanlaşmıştır. Roberto Bravo’nun süregiden başarısını devam ettirme yolunda önemli bir rol oynayan bu teknik sayesinde, her parçada kusursuz görünüm ve parlak renkler elde edilir.

Sıcak mine özel bir malzemedir ve Roberto Bravo’nun tasarımlarının imzası haline gelmiştir. Her bir koleksiyon oluşumu derin duygu, tutku ve etkileşim ile başlar. Parçalar; kusursuz görünüm ve mükemmel renk elde edilebilmesi için defalarca süren bir işlem sürecinden geçmektedir.

Bilinen en zarif uygulama biçimlerinden biri olan mine, cam tozu ve çeşitli maddelerin, istenen rengi verecek metal oksitleriyle karıştırılıp ısıtılmasıyla elde edilir. Sıcak fırında defalarca işlemden geçen mine, metal yüzeyle kaynaşır ve o bilinen parlak, kusursuz görüntüsüne kavuşur.

Roberto Bravo, mücevher tutkunlarını değerli taşların gizemi ve uyguladığı teknik ile meydana getirdiği kusursuz renkler eşliğinde büyüleyici bir dünyaya davet etmekte, yaratıcı ruhun hayranlarına sıra dışı bir yaşam stili sunmaktadır.

KOLEKSİYONLAR

   

  Nuhun Gemisi Koleksiyonu (Noah’s Ark Collection )

 Hayatın yeniden canlanması, “tabiatın, doğanın yeniden uyanışı”.

Üç büyük kitapta anlatılan Nuh Tufanı’ndan esinlenerek tasarlanan ametist, blue topaz, kuvarts gibi değerli taşların kullanıldığı koleksiyondur.
Halkın kendisiyle alay etmesine aldırmayan Nuh, Tanrı’nın uyarısı ile büyük bir gemi yapar, kendisine inananlarla birlikte türlü çeşit bitki tohumları ve hayvanlar da biner bu gemiye. Büyük tufanda yeryüzündeki her şey yok olurken yalnızca Nuh ve gemisindekiler kurtulur. Tufana inanmayanlar Tanrı’nın gazabına uğrarken doğanın parçası tüm güzellikler Nuh’un Gemisi’nden yeryüzüne yayılarak yeniden hayat bulur.
Mineli parçaların çoğunlukta olduğu, sıcak mine tekniği ile tasarlanan Nuh’un Gemisi Koleksiyonundaki her bir parça tek tek takılarak ve montajlanarak yapılıyor. Her biri birbirinden farklı mücevher parçaları özenli el işçiliğini yansıtıyor.

       

Lettera Koleksiyonu (Lettera Collection)

    Kelimeler anlam taşır, anlamlandırır. Harflerle, kelimeleri yaratırız. Her kelimenin titreşimi, enerjisi ve sayısal bir karşılığı olduğuna inanılır.

İsmimizde taşıdığımız harfler bile kuantuma göre hayat çizgimizi yönlendiren enerjilerdir. Hindu rahipler seslerin titreşiminin gizli formülünü “Om” sesi ile anlatırken, Budist kahinler iyiyi ve kötüyü titreşimlerle hisseder, Kızılderililer çocuklarına verdikleri isimlerin onların karakterini belirlediğine inanır. Lettera Koleksiyonu, harfler koleksiyonudur; her bir harf yaydığı titreşimin taşıdığı enerji ile mutluluğumuza, heyecanlarımıza, arzularımıza olumlu bir enerji katar, boynumuzda taşıdığımız her harf seçimlerimizi, tercihlerimizi ve böylelikle hayatımızı şekillendirir. Harflerin tılsımına inanın.

Night Koleksiyonu ( Night Collection)

Nuh’un Gemisi’nin gece versiyonu. İşçiliği, pırlanta ve safir kullanımı ile göz dolduran çok özel bir koleksiyon. (Siyah rodaj tekniği kullanılmıştır.)

Yeryüzüne gece inince tüm renkler tek bir renge dönüşür “siyaha”… Gece, siyahtır. Akşam karanlığında tüm renkler ikinci rengi giyer “siyah”, siyah tüm renklerin bütünleyenidir. Koleksiyondaki siyah mücevherler, siyah zeminde hem görünmez olmak ister hem de siyahın üzerinde tüm renkler ayrı bir çekiciliğe bürünür.

Black Orchid Kolleksiyonu (Black Orchid Collection)

Orkideliryum, orkidelerin olağanüstü düzeylerde keşfedilerek bulunduğu ve çiçek çılgınlığı olarak anılan Viktorya dönemine verilen isimdir.

19’uncu yüzyılın varlıklı orkide hayranları, yeni orkide türlerini bulmak üzere dünyanın neredeyse her bir köşesine kaşifler ve koleksiyoncular göndermişlerdir.

Orkide, aşkın sembolü olarak kabul edilir çünkü bu bitkiler çoğu koşulda kolaylıkla büyüyüp çiçek açabilir. Viktorya döneminde, duyulan aşkı ve sevgiyi göstermek için egzotik ve nadir çiçekleri hediye etmek bir adetti.

Hatta hediye olarak ne kadar ender bulunan bir çiçeği seçerseniz, aşkınızın da o kadar derin olduğuna inanılırdı. Avrupa’nın bazı yerlerinde orkideler, aşk iksirlerinin en önemli bileşenlerinden biri olarak kullanılıyordu.

Siyah Orkideler hayranlığın, saygının, onurun ve saltanatın sembolüdür.

White Dreams Koleksiyonu (White Dreams Collection)

Beyaz, temizliğin, saflığın, romantik duyguların ifadesi olarak Roberto Bravo koleksiyonunda yer alıyor.

“Beyaz agat” taşı kullanılan White Dreams Koleksiyonu en çok satılan koleksiyonlarımızdan biridir ve beyazla altınlanın birbiri ile mükemmel uyumuna iyi bir örnektir. Koleksiyonda küçük renkli safirler ve sitrinler de kullanılmıştır.

Kareena Koleksiyonu ( Kareena Collection)

Aşkı tanımlamanın yolu yok; sadece birkaç söylenti var o kadar. Sen büyüdüğün zaman, aynı yolu beraber yürüyeceğin ve hayatını birlikte geçireceğin birini tanıyacaksın. Seni bir yerlerde beklediğini unutma. Sen onu kendinden çok seveceksin; o da seni. Birbirinizi her gördüğünüzde ilk anın heyecanına kapılacaksınız. Birlikte uyuyup, birlikte uyanacaksınız. Ve bu iki hayat tek bir yol çizecek kader denen örgüde. Meyveleri olacak senin gibi. Zamana aldırış etmeden, aldığınız her nefesin tadını çıkaracaksınız.   Dünyada en değer verdiğin insan olacak o, sana ‘Kareena’ diye seslenecek. Bilmelisin ki, hayatın en değerlisi demek Kareena. Onun en göz alıcı mücevheri olacaksın, tıpkı güneşin dünyayı aydınlatması gibi. Tıpkı hayallerini kurduğun güne kavuşmak gibi…

Gallica Koleksiyonu (Gallica Collection)

Yabani gülün gizemli güzelliği ve kural tanımazlığından esinlenilen koleksiyon gösterişli ve görünüşündeki ağırlığa rağmen hafif bir koleksiyondur. Tam açılmayan gül yaprakları saflık, masumiyet, güzellik, ihtişam, takdir, sevgi, tutku, arzu, şefkat, minnettarlık, hatta kıskançlık gibi birbirinden farklı ve zıt duyguları temsil eder.

Black Magic Koleksiyonu ( Black Magic Collection)

Call it magic or call it true! Siyah cazibenin bütünüyle yansıdığı Roberto Bravo’nun Black Magic mücevher tasarımlarında Venüs’ün kutsal sembolü, Sümer tanrıçası İştar’ın tutkusu, mitolojinin gizemli perisi Calypso’dan ilham alınıyor.

Swan Lake Koleksiyonu ( Swan Lake Collection)

Beyaz bir tüy rüzgârda uçup gün ışığında parıldayan gölün suyuna düştü. Zarif bir kuğu kanatlarını bu parlak suda yıkadı. Bir büyü sonucunda kuğuya dönüşen prensesin göldeki günlerinden biriydi bu. Büyük bir sevgiyle göldeki beyazlı pembeli lotus çiçeklerine, nilüferlere baktı. Kalbinde, derinlerde hissettiği aşk gölden daha derindi, daha parlaktı. Ayrı geçen her dakika büyük bir özlemdi. Buna rağmen biliyordu kuğu, özlemeye, sevmeye değer birine sahip olmak büyük bir şans, büyük bir ayrıcalıktı. İçindeki sonsuz ve temiz aşkın yansımasıydı sanki tüm göl, tüm canlılar, nilüferler, lotus çiçekleri…

Le Grand Bleu Kolleksiyonu ( Le Grand Bleu Collection)

Derinlerden bir balık geldi, elinden tuttu Enzo’nun. O derinlerde sakladığı koca elmaslarından, yosun bağlamış amforalarından sundu. Birdenbire anladı Enzo başına gelenleri. Gördüğü cenneti. Kararını verdi Enzo, sudan çıktı. Fırçasını maviye batırıp denizleri, silme yaldıza batırıp elmasları, altına batırıp hazineleri ve Le Grand Bleu’yu resmetti…

Soul Dance Koleksiyonu ( Soul Dance Collection)

Gökten yıldızlar dökülürken,
kuzey ışıklarının altında…
gel ve beni aşkının içine al,
ruhum sonsuzluğun kanatlarında dans etsin…

Global Warming Koleksiyonu ( Global Warming Collection)

Roberto Bravo her tasarımında doğadan ilham alır. Doğaya duyduğu sevgi ve minnetle tasarımlarında doğanın eşsiz canlılarına, renklerine atıfta bulunur. Dünyamızın tüm güzelliklerinin global ısınma nedeni ile yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu hatırlatan bu koleksiyonda birbirinden çeşitli ve olağanüstü renkteki leylak, gül, orkide, nilüfer, gece sefası gibi çiçekler, çiçekten çiçeğe uçan arılar, kelebekler, uğur böcekleri, yusufçuklar, türlü çeşit kuş bulunur.

                                                                  Lütfen doğaya iyi davranalım ve küresel ısınma konusunda farkında olalım, bilinçlendirelim.

 

 

Capri Azzurra Koleksiyonu ( Capri Azzura Collection)

Mavi deniz ortasında parlayan bir turkuaz cennet Capri …Kayalık dik uçurumlar arasında, dar basamaklarla sıralanmış,Gizli  sarmallar, gizli mağaralar, limon ağaçlarıBegonvillerin baş döndürücü kokusu ile donanmış caddeler…

 

 

 

Kral Kelebekler

Ömürleri göç yolculuğunda geçen narin Kral Kelebekler’in zorlu yolculuğuna atfedilen koleksiyondur.

İpekten kanatçıkları ile kuzey güney göçünde dört kere nesil değiştiren Kral Kelebekler binlerce kilometrelik zorlu bir yolculuk yaparlar. Gecenin gündüze eşit olduğu bir sonbahar gecesi başlayan yolculuklarında 3 nesil geçer, yolculuk tam 4 ay sürer. 4. Nesil tam 8 ay yaşar ve bu zorlu yolculuğu bitirir.

“Küresel fenomen” olmaya aday bu koleksiyonda kırmızı renk ağırlıktadır.

 

 

Beedance

Arılar sağırdır. İnanılmaz yöntemlerle iletişim kurarlar. Dans ederek birbirleri ile anlaşırlar. Dairesel ve sallanma dansı… Arıların dansına katılmak ister misiniz?

 

 

Qube

Kıymetli taşlar ve kübik şekiller modern bir çizgide buluşuyor. Benzersiz tarzı, estetik zerafeti koruyarak, tüm şıklığı ile sunuyor…

Pied De Poule

“Siyah’ın karanlığı; beyaz’ın ışığı ile karşılaştığında, ikiz ruhlar ay ışığında adeta dans ediyor…”

Jivana

Spiral ve zikzakların şaşırtıcı şekilleri ile tasarlanan dinamik bir Roberto Bravo koleksiyonu. Spiral, sonsuzluğu temsil ederken zikzak hayatın içindeki gel-gitleri, karmaşayı ve kötülükleri temsil eder. Şal deseninin de göze çarptığı Jivana Koleksiyonundaki işaretler hayatın kendisini oluşturan işaretlerdir. Şal deseni, saflığı, temizliği, güzellikleri, doğayı, neşeyi, coşkuyu sevgi ve mutluluğu temsil eder.

Bigo Koleksiyonu

Emmanuelle Koleksiyonu

…teninize dokunduğunda derin duyguları harekete geçiren mücevherler…

Slimm Koleksiyonu

Totiti – Çocuk Koleksiyonu

Roberto Bravo’nun miniklerin dünyasını minikler için tasarımlarına taşıdığı koleksiyonu Totiti neşeli, ilgi çekici ve çok renkli zincir uçları, iğne ve kolyelerden oluşuyor.BLOG'A GERİ DÖN