Blog

All posts by Ilhan Akbasak

Tamtur Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Önemli Nokta
Tamtur yüzükler, son zamanlarda pek çok kişinin sık sık tercih ettiği yüzük modelleri arasında yer almaktadır. Klasik alyans ve yüzük modellerinden sıkılan kişilerin kullandığı bu yüzük modelleri ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Tamtur yüzük modelleri kadınların oldukça hoşuna giden ve beğenerek takılan yüzükler arasında yer almaktadır. Kadınların takıya ve yüzüğe olan ilgisini tamtur yüzükler ile ifade edebilmekte mümkündür. Tamtur yüzük nedir, tamtur fiyatları neye göre değişkenlik gösterir, .
Kadınların Vazgeçilmezi Tamtur Yüzükler
Takı, altın, yüzük ve aksesuar kadınlar için oldukça büyük öneme sahiptir. Takı aksesuarları arasında bulunan tamtur yüzük modelleri de kadınlar tarafından sık sık tercih edilen ve oldukça şık bir görüntüsü olan yüzük modelleridir. Erkekler yıl dönümlerinde, doğum günlerinde, sevgililer gününde, anneler gününde partnerlerine söz konusu tamtur yüzükleri hediye ederek partnerlerine verdikleri değeri gösterebilirler. Tamtur yüzük modelleri isminden de anlaşılacağı gibi baştan sona taşlar ile çevrili olan yüzük modelleridir. Alyansların .
2019 Beştaş Modelleri ile Aşkınızı Taçlandırın
Beştaşlar; evlilik yıldönümü, doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde erkeklerin eşlerine hediye edebileceği yüzük modellerinin en başında yer almaktadır. Huzur, mutluluk, aşk ve bağlılığı simgeleyen bu yüzükler, kimi kadınlar tarafından tek başına kimi kadınlar tarafından ise tektaş yüzükler ile birlikte kullanılabilmektedir. Bu tercih tamamen kadınlara kalsa da kişiler, bazı beştaş yüzük modellerini isteseler de tektaş yüzükler ile kullanamamaktadır. 2019 yılında karşımıza çıkan bazen beştaş modellerini tektaş ile kullanılamayan .
Evlilik Teklifinin Olmazsa Olmazı Tektaşlar
Evlilik iki insanın hayatını birleştirme kararı alması ile başlayan ve bir ömür boyu devam eden bir süreçtir. Evlilik hazırlıklarının çok yorucu ve heyecan verici olduğu düşünüldüğünde evlilik teklifinin kişiler için ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Sevdiğiniz kişi ile hayatınızı birleştirmek için ona bir teklif sunarken aldığınız tektaşın da öneminin ne kadar büyük olduğunu söylemekte fayda var. Tektaş, bir kadının daha doğrusu evlilik teklifi alan bir kadının olmazsa olmazları arasındadır. .
Alyans Seçiminde Yeni Trend: Fotoğraflı Alyans
Evlilik, hemen herkesin hayalini kurduğu oldukça önemli bir müessesedir. Kişilerin belki de yıllarca evlilik hazırlıkları yaptığı göz önüne alındığında evliliğin ne kadar değerli ve önemli olduğunu kavrayabilmekte mümkündür. Dolayısıyla evlilik ile ilgili olan her türlü obje, olay ve nesne de kişiler için büyük bir önem arz etmektedir. Alyansta bu objelerin en başında yer almaktadır. Çiftlerin mutlu bir birliktelik için adım attıkları bu önemli zaman diliminde alyans seçimi de hem .
Roberto Bravo Ve Koleksiyon Temaları Hakkında Bilgiler
TARİHÇE Her bir Roberto Bravo mücevheri “ilham veren tasarımlar” ile benzersiz bir his yaratır Kamar ailesinin 1948 yılında başlayan ve 3 kuşaktır devam eden altın ve mücevher tutkusu, 1997 yılında dünyaya açılma vizyonu ile Roberto Bravo markasına dönüşmüştür. 1998 yılında dünya altın tasarım ve üretimin merkezi olan İtalya’nın Arezzo kasabasında Roberto Bravo firması olarak faaliyetlerine başlamış , 2008 yılında da ofisi Vicenza Corso Palladio’ya taşımıştır. 1997 yılına kadar perakende .
Altın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Altın alımı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır, bunlara önem vererek alışverişinizi yapın. İşin uzmanı olan kuyumcular kadar iyi analiz edemesiniz de alabileceğiniz bazı önlemler söz konusudur. Altın, manyetik bir yapıya sahip değildir, mıknatıs ile çekim ve itim gücünden etkilenmez. Bir çok takının üzerinde ,ayar yada firma patenti bulunur. Ayar olarak 333,375,416,585,750,916 gibi yazılar görürsünüz. Bunlar sırası ile atının 8k,9k,10k, 14k, 18k ve 22k (ayar) olduğunu gösterir. Bazı .
2019 Mücevher Trendleri
Sadelik Sadelik ve sadeleşen yaşam tarzına uygun olarak, şaşadan uzak, doğadan örnek olarak alınan cisimlerin geometrik şekilleri ve dokuları örnek alınmaktadır. Prizmalar, çokgenler, keskin hatlı mücevherler popüler hale gelmiştir. Klasik Tasarımlar Klasik diye tabir ettiğimiz 80ler ve 90lı yılların moda takıları, yeni teknoloji ile buluşarak ufak dokunuşlarla tekrar moda haline gelmeye başlamıştır. Minik kolyeler, büyük bilezikler, küçük hacimli yüzükler şu sıralar en çok talep edilen ve beğenilen ürünler arasındadır. .
Evlilik Teklifleri
Sahilde Evlilik Teklifi Sahilde kuma serpiştirilmiş gül yaprakları, mumlar, en kaliteli şarap ve yemeklerle donatılmış bir yemek masası, renkli balonlar, güzel bir müzik eşliğinde müthiş bir evlik teklifinde bulunabilirsiniz. Müzik için gitar çalan bir müzisyeni yada bluetooth hoparlörünüzü kullanabilirsiniz. Seçim sizin. İlk önce sahilde bir yürüyüşü teklif ederek evlilik teklifi yapacağınızı belli etmeden sahilde yürüyün. Yürüyüş esnasında gerginliğinizi atmaya çalışın, deniz havası ve açık hava sizlere iyi gelecek, daha .
Pırlanta Hakkında bilmeniz gerekenler
Pırlanta Nedir? Pırlanta elmasın işlenerek 57 yüzlü halini bulmasıdır. Elmas ve pırlanta aslında aynı şeydir. Elmas doğada ham olarak bulunur ve işlenerek pırlanta haline gelir ve mücevher olarak kullanılır. Elmasın %99’u karbondan oluşur. Doğada çok az miktarda bulunur ve çok sert bir taştır. Doğadaki en sert taştır, hiçbir taş onunla boy ölçüşemez. Nadir olarak bulunması ve işlenmesindeki titiz ve zorlu sanattan dolayı çok değerlidir. Çıkarılan elmasın neredeyse yarısı mücevher .
1 2
X
WhatsApp Whatsapp İletişim